دهنوی:

صنایع بزرگ کشور به سمت دانش بنیان شدن بروند

صنایع بزرگ کشور به سمت دانش بنیان شدن بروند

به گزارش مینی کامپیوتر رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از اشکالات کشور این است که تکنولوژی روز در تولیدات شرکت ها و صنایع بزرگ کمتر دخالت دارد، ازاین رو باید آنها به سمت دانش بنیان شدن بروند.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سید محسن دهنوی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هم اندیشی فعالان عرصه اقتصاد دانش بنیان در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران اضافه کرد: به مسؤلان پیشنهاد می کنم از نمایشگاه ایران ساخت بازدید کنند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب در جلسه با کارگزاران و مسؤلان فرمودند که دولت بعنوان یکی از بزرگترین بازار مصرف شرکتهای دانش بنیان، محصولات شرکتهای دانش بنیان را خریداری کند.
وی اضافه کرد: جا دارد در سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» خرید دولتها و شرکتهای دولتی از مجموعه شرکتهای داخلی مورد تاکید رهبری صورت گیرد.
دهنوی افزود: در حوزه دانش بنیان باید دو اتفاق بیفتد. یکی صنایع بزرگ کشور به سمت دانش بنیان شدن بروند چونکه حالا یکی از اشکالات این است که صنایع بزرگ معدنی، نفت و گاز و پتروشیمی دانش بنیان نیستند و تکنولوژی روز در تولیدات آنها کمتر دخالت دارد؛ ازاین رو باید سال جاری به این سمت بروند شرکت ها و صنایع بزرگ، دانش بنیان شوند و همینطور باید به سمت افزایش کیفیت و کاهش قیمت حرکت نماییم.
وی اظهار داشت: با درس گرفتن از تجربه صنایع دیگر باید تلاش نماییم شرکتهای دانش بنیان به سمت تولید محصولات باکیفیت بالا بروند تا میان مردم و بازار جایگاه خویش را بیابند.منبع:

1401/01/25
13:02:29
5.0 / 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر