سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

پرداخت کمک جبرانی دولت به اپراتورها بابت ترافیک مجانی سامانه شاد

پرداخت کمک جبرانی دولت به اپراتورها بابت ترافیک مجانی سامانه شاد

معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری از پرداخت کمک جبرانی دولت به اپراتورهای (کاروران) ارتباطی و فناوری اطلاعات بابت جبران هزینه عرضه مجانی ترافیک به سامانه شاد، برپایه مصوبه هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی کرونا اطلاع داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، «علی محمد منتظری» اضافه کرد: ستاد ملی کرونا در زمان همه گیری ویروس کرونا، با هدف تسهیل دسترسی عادلانه تمامی اقشار جامعه به خدمات آموزشی، پیشگیری از عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان و حفظ ارتباط تحصیلی آنها با محیط مدرسه و معلمان، بخصوص در مناطق کمتر برخوردار، ترافیک مصرفی سامانه شاد وزارت آموزش وپرورش را مجانی اعلام نمود.
وی افزود: بر این اساس مقرر شد هزینه عرضه خدمات مجانی توسط کاروران ارتباطی از راه کمک های دولتی جبران شود.
منتظری تصریح کرد: با پیگیری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و همکاری شورایعالی فضای مجازی و سازمان برنامه و بودجه کشور و با هدف جبران هزینه های ترافیک مجانی اختصاص یافته از جانب اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات برپایه مصوبه ستاد ملی کرونا، کمک جبرانی دولت به این اپراتورها تأمین و به حساب آنها واریز شد.
وی تصریح کرد: معادل ریالی هزینه ترافیک مصرفی معلمان و دانش آموزان در زمان استفاده از سامانه شاد، به منظور پشتیبانی از ارائه دهندگان خدمات بخش ICT، بعد از بررسی اطلاعات اعلامی در ارتباط با حجم ترافیک اعلام شده از جانب اپراتورها، محاسبه و پرداخت گردید.


منبع:

1401/01/28
07:39:29
5.0 / 5
317
تگهای خبر: خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر