نمایشگاه اینوتكس۲۰۲۲؛

همکاریهای فناورانه دوجانبه ایران و ازبکستان افزایش می یابد

همکاریهای فناورانه دوجانبه ایران و ازبکستان افزایش می یابد

به گزارش مینی کامپیوتر رئیس پارک علم و فناوری پشت آباد ازبکستان اظهار داشت: همکاریهای فناورانه دوجانبه تاشکند افزایش می یابد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، شهاب الدین شریف اف از نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲ )بازدید و با حضور در غرفه ها از نزدیک با شرکتهای دانش بنیان و اکوسیستم فناوری ایران آشنا شد.
وی در جریان بازدید از این نمایشگاه گفت: در حال حاضر یک آزمون مشترک بین پارک علم و فناوری پشت آباد ازبکستان و پارک فناوری پردیس ایران برنامه ریزی شده است تا به واسطه آن شرکتهای دانش بنیان ایرانی و ازبک مورد بررسی قرار گرفته و منجر به همکاری بین شرکتهای دو کشور شود.
رییس پارک علم و فناوری پشت آباد ازبکستان با ابراز خرسندی از حضور در این نمایشگاه و بازدید از بخش های مختلف آن شرکتهای دانش بنیان ایرانی فعال در حوزه های صنایع غذایی و فناوری اطلاعات را بسیار پیشرفته و قابل توجه دانست.
شریف اف همینطور به همکاری گسترده با پارک فناوری پردیس اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون آزمون مشترک بین پارک علم و فناوری پشت آباد و پارک فناوری پردیس برنامه ریزی شده است.
وی با بیان برگزاری نمایشگاه ایده های استارتاپی و نوآوری در تاشکند در پاییز سال جاری از شرکتهای ایرانی دعوت کرد تا در این نمایشگاه شرکت نمایند.
به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) با حضور ۴۰۰ استارتاپ و شرکت دانش بنیان روز گذشته (سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه) در پارک فناوری پردیس افتتاح شد.
نمایشگاه اینوتکس یک رویداد منحصر به فرد در اکوسیستم نوآوری و فناوری در ایران است که هر ساله توسط پارک فناوری پردیس و با حضور کارآفرینان و صاحب نظران مطرح حوزه علم و فناوری برگزار می گردد.
هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه اینوتکس تلاقی سه ترند برتر زیست بوم نوآوری و فناوری؛ از سرمایه گذاری بر روی ایده ها و استارتاپ ها گرفته تا افزایش همکاری و مشارکت و هم گفت و گو و شبکه سازی میان بازیگران اصلی است.
این نمایشگاه سال جاری در فضایی به وسعت پنج هزار متر و با حضور حدود ۴۰۰ شرکت دانش بنیان و صنعتی داخلی، استارتاپ، شتاب دهنده، شرکت فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و پاویون کشورهای روسیه و هند هم برگزار شده که جدید ترین محصولات و خدمات فناورانه به بازدیدکننده های حضوری و برخط ارائه می شود.


منبع:

1401/02/23
12:29:57
5.0 / 5
531
تگهای خبر: استارتاپ , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر