زارع پور در حاشیه هیئت دولت:

ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد

ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد

به گزارش مینی کامپیوتر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تکذیب ادعای کاهش پهنای باند اینترنت اظهار داشت: ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد و توسعه پیدا نکرده و ارتباطات سیار مبتنی بر واگذاری فرکانس محدودیت دارد.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در ارتباط با کندی اینترنت به علت کاهش پهنای باند، عنوان کرد: تکذیب می کنم که پهپاد باند کشور را کاهش داده ایم. به اندازه نیاز کشور پهنای باند تأمین می شود. کندی و تندی اینترنت باید ملاک باشد. مراجعی در دنیا هستند که سرعت اینترنت را سنجش می کنند، روز گذشته اعلام گردید رتبه ایران حتی یک پله افزایش داشته و به رتبه ۷۳ رسیده است.
وی اظهار داشت: در حوزه ارتباطات ثابت به شدت مشکل داریم و این مشکل به امروز و روز گذشته تعلق ندارد. سرعت میانگین ما در این عرصه حدود ۱۰ است در حالیکه این سرعت در جهان ۶۰ است و رتبه ایران ۱۴۴ است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به افزایش تقاضای روز به روز در حوزه موبایل خاطرنشان کرد: ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد و توسعه پیدا نکرده است، البته ما فرکانس های جدید را به اپراتورها واگذار کرده ایم. ارتباطات سیار مبتنی بر واگذاری فرکانس محدودیت دارد و پهنای باند مشخصی دارد.
زارع پور اضافه کرد: راهکار اساسی حل مشکل سرعت اینترنت، ارتباطات ثابت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری است که روز گذشته با ۹ اپراتور تفاهمنامه امضا کردیم و ۸/۵ میلیون پورت به آنها دادیم تا اجرا کنند. بسته حمایتی خوبی برای کسانی که در این حوزه راه اندازی پورت فیبر نوری فعالیت کنند، تهیه شده است و دولت تقریباً از یک سوم درآمد خود در این حوزه صرف نظر کرده تا این پروژه شتاب بگیرد و سرعت آن به گیگ برسد.
وی در انتها تصریح کرد: تست سرعتی که روز گذشته در بوشهر انجام شد حدود ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه بود یعنی نود برابر آنچه حالا مردم تجربه می کنند. قبلاً در قم، مشهد و رشت هم تست کرده ایم.


منبع:

1401/02/28
22:53:37
5.0 / 5
533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر