رییس صندوق نوآوری و شكوفایی:

افزون بر پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات صندوق نوآوری پرداخت گردید

افزون بر پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات صندوق نوآوری پرداخت گردید

به گزارش مینی کامپیوتر رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق های نوآوری بیش ازپنج هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات به شرکت های نوپا و استارتاپ های پارک های علم و فناوری پرداخت کردند.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی وحدت روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی مدیران عامل صندوق های نوآوری و شکوفایی کشور در یزد اضافه کرد: این صندوق ها بعنوان یکی از اجزای مهم در بحث نظام تامین مالی نوآوری در کشور می باشند.
وی افزود: حالا ۶۳ صندوق پژوهش و فناوری در کشور در کنار دانشگاه های مادر فعال می باشند و نقش تامین مالی، ضمانت نامه و سرمایه گذاری خطرپذیر را برای شرکت های نوپا انجام می دهند.
وحدت اشاره کرد: این صندوق ها یک مجموعه غیردولتی هستند که ۴۹ درصد سهام آنها مربوط به دانشگاه ها و پارک ها است.
وی اظهار نمود: امروز روز مهمی برای اکوسیستم نوآوری کشور است برای اینکه قانون جهش تولید دانش بنیان از طرف مجلس شورای اسلامی برای اجرا به دولت ابلاغ گردید.
وی اشاره کرد: این قانون نقطه عطفی برای شرکت های دانش بنیان است برای اینکه اولین قانون پشتیبانی از این شرکتها در سال ۸۹ مصوب شد و الان پس از ۱۰ سال بازبینی شده است.
وحدت اشاره کرد: این قانون به تایید شورای نگهبان رسیده است و امیدواریم امسال جهش خوبی در حوزه تولید دانش بنیان صورت گیرد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ظرفیت های بسیار مهمی در قانون یاد شده در گشایش حوزه های مختلف وجود دارد خصوصاً در زمینه تسهیلات مالی، حمایت خوبی از صندوق نوآوری و شکوفایی شده است.
وی افزود: همین طور در قانون یاد شده حمایت خوبی نیز از صندوق های پژوهش و فناوری و امکان استفاده از ظرفیت آنها در بخش های مختلف همچون بازار سرمایه و بانک ها برای هدایت نقدینگی به بخش نوآوری کشور در آن دیده شده است.
وحدت تصریح کرد: اولین صندوق پژوهش و نوآوری کشور در استان یزد شکل گرفت و با وجود این که در چهار سال اخیر این صندوق ها در کشور تقویت شدند، یزد همچنان جزو صندوق های شاخص است.
در این جلسه مدیران صندوق های نوآوری و شکوفایی استانهای مختلف کشور مسائل و مشکلات خودرا بیان نمودند.


منبع:

1401/02/31
13:17:33
5.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر