معاون علمی رییس جمهور:

قانون جهش تولید دانش بنیان بزودی ابلاغ می شود

قانون جهش تولید دانش بنیان بزودی ابلاغ می شود

رشت _ ایرنا_ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن اشاره به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان در مجلس اظهار داشت: این قانون بزودی ابلاغ می شود.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایرنا، دکتر سورنا ستاری عصر روز سه شنبه در جلسه ای که در استانداری گیلان برگزار شد عنوان کرد: قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب مجلس، جهت گیری ۲۰ سال آینده کشور در این حوزه می باشد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت نیروی انسانی همواره مورد توجه ما در اقتصاد دانش بنیان است، اظهار داشت: گیلان ظرفیت فوق العاده ای دارد اما این که چرا نمی تواند مشکل استان را مرتفع کند، باید آموزش را به اقتصاد وصل نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: همه به نوبه خود باید مبحث دانش بنیان را جدی بگیرند و در صدور مجوزها تسهیل کنند.
وی استقرار و راه اندازی کارخانه سیمان و فولاد برای پیشرفت گیلان را اشتباه دانست و اظهار داشت: کشاورزی از محورهای اصلی در گیلان است و این استان در حوزه کشاورزی احتیاج به تکنولوژی و نوآوری دارد.
به حوزه فناوری در دانشگاه ها توجه شود
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در این نشست اظهار داشت: با عنایت به حمایت های ویژه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکتهای دانش بنیان، جا دارد که به حوزه فناوری در دانشگاه ها توجه گردد.
دکتر علی خیرالدین با اشاره به اینکه منطقه گیلان می تواند بعنوان قطب فناوری و نوآوری در کشور مطرح شود، عنوان کرد: پارک علم و فناوری جز قدیمی ترین پارک های کشور است که ۳۵ واحد فناور در آن مستقر هستند.
وی بیان داشت: با توافق معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور طرح ملی ترویج کارآفرینی را پیشنهاد دادیم که در فاز اول حدود ۳۰ هزار دانشجو مدنظر است که اعتباری به اندازه یک میلیون تومان ارائه می شود تا بتوانند در دوره های در رابطه با کاًرآفرینی و رویدادها مشارکت کنند.
نگاه دولت ارتقاء بهره وری است
استاندار گیلان هم در این نشست اظهار داشت: نگاه دولت ارتقاء بهره وری است ازاین رو راهی جزء فعال کردن بهره وری نداریم. بهره وری سرمایه در کشور احتیاج به حرکت به سمت نوآوری و کسب و کار و دانش است.
اسدالله عباسی عنوان کرد: در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین عزم و اراده دولت تحقق این شعار است در این ارتباط هم شرکتهای دانش بنیان، مردم و مسؤلان سه ضلع تحقق شعار سال هستند.
وی ضمن اشاره به فعالیت ۷۳ شرکت دانش بنیان در استان گیلان عنوان کرد: با عنایت به حدود هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور سهم گیلان از این شرکت ها کم است که باید نخبگان را هدایت نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بامداد امروز سه شنبه در مسافرت یکروزه به استان گیلان ار شرکتهای دانش بنیان فرآوری و ساخت قطعات خودروی ایران، پایا کلاچ و زیست فرآورد پارس بازدید نمود.
مرکر نوآوری دانشگاه گیلان، کارخانه نوآوری گیلان، فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری استان و مرکز نوآوری مکعب در این سفر راه اندازی شد.


1401/03/04
10:52:27
5.0 / 5
680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر