نصب نرم افزارهای تشخیص چهره شرکت جنجالی آمریکایی در مدارس

نصب نرم افزارهای تشخیص چهره شرکت جنجالی آمریکایی در مدارس

مینی کامپیوتر: شرکت هوش مصنوعی کلیرویو درحال فروش نرم افزار تشخیص چهره خود به شرکت هایی است که عمدتا به پلیس خدمات می دهند و حالا به سراغ مدارس هم رفته است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، کلیرویو می خواهد از میلیاردها عکسی که از نمایه های رسانه های اجتماعی جمع آوری می کند، برای تشخیص هویت میلیونها نفر در آمریکا و سراسر جهان استفاده نماید و این امر امنیت و حریم شخصی افراد را به خطر می اندازد.
انتشار این خبر به بحث های جدید درباره اخلاقیات استفاده از داده های مورد مناقشه برای طراحی سیستم های هوش مصنوعی مانند تشخیص چهره دامن می زند.
استفاده شرکت کلیرویو از تصاویر در دسترس عموم برای ارتقای هوش مصنوعی فناوری تشخیص چهره این شرکت، به دقیق تر شدن آن کمک می نماید. بریتانیا و ایتالیا Clearview را به سبب زیر پا گذاشتن قوانین حفظ حریم خصوصی بوسیله جمع آوری تصاویر آنلاین بدون جلب رضایت کاربران، جریمه کردند و این شرکت در این ماه با فعالان حقوق مدنی در ایالات متحده در مورد اتهامات مشابه به توافق رسید.
کلیرویو باوجود همه اعتراض ها در درجه اول به پلیس آمریکا کمک می نماید تا افراد را بوسیله تصاویر رسانه های اجتماعی شناسایی کند، اما این تجارت به سبب تحقیقات نظارتی و اعتراض های عمومی در معرض تهدید است. با این وجود این مساله سبب نشده تا کلیرویو برای حضور در مدارس و افزودن خدمات خود به دیگر اپلیکیشن ها تلاش نکند.
یکی از این اپلیکیشن ها واله نام دارد که می خواهد از فناوری مذکور برای تطبیق دادن تصاویر سلفی با تصاویر شناسه بارگذاری شده توسط افراد استفاده نماید. هدف از این کار صرفه جویی در هزینه ها و افزایش سرعت و دقت اعلام شده است. برخی مدارس آمریکا نیز دراین زمینه برنامه هایی مشابه دارند. در عین حال خطر سرقت و سوءاستفاده از این اطلاعات توسط کلاهبرداران، دولت و شرکت های ثالث همیشه وجود دارد.


منبع:

1401/03/05
22:32:03
5.0 / 5
639
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر