از سوی مقام آمریكایی مطرح شد؛

نگرانی وزارت خزانه داری آمریکا از تشدید تهدیدات سایبری

نگرانی وزارت خزانه داری آمریکا از تشدید تهدیدات سایبری

به گزارش مینی کامپیوتر معاون وزیر خزانه داری آمریکا، والی آدیمو روز گذشته به بانکداران این کشور در مورد تشدید تهدیدات سایبری به دنبال حمله روسیه به اوکراین اخطار داد.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، وی بر تعهد این وزارت خانه برای به اشتراک گذاری اطلاعات در ارتباط با حملات سایبری به صورت آنی تاکید نمود.
او به اعضای بخش سیاستگذاری فناوری مؤسسه بانک سیاست اظهار داشت: برای دولت فدرال و مؤسسات مالی مهم می باشد که برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات جلوتر از دشمنان حرکت کرده و با یکدیگر همکاری کنند.
وی همینطور بر تعهد وزارت خزانه داری برای تقویت گفت و گوی مستمر با مؤسسات مالی در مورد تهدیدات در صورت بروز آنها تاکید نمود. این ادعاها در شرایطی مطرح می شود که هیچ جزئیاتی در مورد ماهیت تهدیدات سایبری مدنظر آمریکا منتشر نشده است.
یک مقام دیگر وزارت خزانه داری آمریکا گفت نشست روز چهارشنبه سومین جلسه آن با این گروه از آخر سال قبل بود و افزود که بخش مالی و بانکها از نظر همکاری با دولت در زمینه تهدیدات سایبری از بیشتر بخش های دیگر جلوتر هستند.
در عین حال دیگر کشورهای غربی و اروپایی هم از زمان آغاز جنگ اوکراین شاهد افزایش حملات سایبری به مؤسسات مالی بوده اند و در این حوزه هشدارهایی را صادر کرده اند.


منبع:

1401/03/29
10:28:48
5.0 / 5
408
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر