وزیر ارتباطات تاكید كرد؛

ضرورت همکاری بخش خصوصی و اصناف برای تسریع در روند توسعه فیبر نوری

ضرورت همکاری بخش خصوصی و اصناف برای تسریع در روند توسعه فیبر نوری

مینی کامپیوتر: وزیر ارتباطات اظهار داشت: دستگاه ها، استانداری ها، فرمانداری ها، شهرداری ها، بخش خصوصی و اصناف مرتبط باید تمام ظرفیت خویش را برای سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه توسعه فیبرنوری پای کار بیاورند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: شبکه های مبتنی بر فیبرنوری، شاهراه های عصرجدید محسوب می شوند که زیرساختی مناسب برای توسعه همه بخش های کشور فراهم خواهد نمود. اراده دولت سیزدهم بر این است که با اجرای طرح مهم و راهبردی «فیبرنوری منازل و کسب و کارها» یا همان FTTX، یک شبکه پرسرعت و با کیفیت در سرتاسر کشور راه اندازی کند تا هموطنان عزیزم سرعت های چندصد مگابیت بر ثانیه را تجربه کنند. برای تحقق این امر، بدون شک همکاری و همیاری اصناف و فعالین این حوزه جزو الزامات است.
وی اضافه کرد: روز گذشته در جلسه با نمایندگان سازمان نظام صنفی کامپیوتری، سندیکای مخابرات و اتحادیه صادرکنندگان خدمات صنعت مخابرات ایران به بررسی مسایل اجرایی در ارتباط با طرح FTTX پرداختیم. پیشنهادات خوبی در این نشست برای سرعت بخشیدن به اجرای این طرح عنوان شد که انشالله دنبال خواهد شد.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: پیگیری و تصویب اختصاص هشت درصد سهم دولت و اجبار همکاری دستگاههای مختلف در قانون بودجه سالجاری برای اجرای این پروژه مهم، انصافا کار بزرگی بود که به لطف خداوند به سرانجام رسید. اما تبدیل کردن این ظرفیتهای قانونی به ابزاری برای تسریع در اجرای این طرح، نیازمند کار ویژه همکارانم در سازمان تنظیم مقررات و همراهی اصناف و تشکلهای مربوطه است. خبر خوب دیگر این که بزودی تفاهم‏نامه همکاری در میان وزارت ارتباطات و وزارت نیرو برای بهره گیری از زیرساختهای شبکه توزیع برق کشور در اجرای این پروژه مهم و راهبردی هم منعقد خواهد شد.
زارع پور اضافه کرد: توسعه شبکه فیبرنوری در کشور یک پروژه ملی است و کسی نباید به دنبال منفعت شخصی خود باشد و باید دستگاه ها، استانداری ها، فرمانداری ها، شهرداری ها، بخش خصوصی و اصناف مرتبط تمام ظرفیت خویش را برای سرعت بخشیدن به روند اجرای این پروژه پای کار بیاورند.

1401/04/07
23:39:55
5.0 / 5
432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر