در گزارش مینی كامپیوتر مطرح شد؛

واکنش وزارت ارتباطات به اعتراض کاربران درباره اختلال در اینترنت

واکنش وزارت ارتباطات به اعتراض کاربران درباره اختلال در اینترنت

مینی کامپیوتر: سخنگوی وزارت ارتباطات نسبت به اعتراض کاربران فضای مجازی درباره اختلال در اینترنت واکنش نشان داد و اظهار داشت: وزارت ارتباطات هیچ وظیفه یا مسئولیتی در قبال ارائه سرویس به سایت های غیرقانونی ندارد.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، از حدود ۱۰ روز گذشته کاربران و کارشناسان فعال در زمینه ICT از اختلال روی DNS ها و پروتکلهای رمزنگاری شده و به دنبال آن افت کیفیت و سرعت اینترنت برخی سایت ها خبر می دهند.
در همین رابطه مهدی سالم، سخنگوی وزارت ارتباطات در گفتگو با خبرنگار مهر توضیح داد و اظهار نمود: وزارت ارتباطات هیچ وظیفه یا مسئولیتی در قبال ارائه سرویس به سایت های غیراخلاقی، قمار و یا سایت های فروش رمزارز غیرقانونی ندارد و هم اکنون آن دسته از سایت هایی که مبادرت به فروش غیرقانونی فیلترشکن کرده اند، با محدودیت مواجه گشته اند که البته این هم موضوع جدیدی نیست.
سخنگوی وزارت ارتباطات اضافه کرد: هم اکنون در فضای مجازی بحث بر روی چندین نوع اختلال در اینترنت مطرح می شود؛ نخست اختلال درباره DNS ها است که بنده اطلاعی ندارم اما این اختلال می تواند به موضوع فروش فیلترشکن مربوط شود.
سالم افزود: برخی ها نیز مدعی هستند که سایت های آنها غیرقانونی نبوده اما مبتلا به اختلال شده اند که این افراد می توانند در سامانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ثبت شکایت کنند. این کارگروه موارد را بررسی می کند و در صورت لزوم مبادرت به رفع محدودیت ها خواهدنمود.

1401/04/09
11:46:48
5.0 / 5
345
تگهای خبر: اینترنت , سایت , سرویس , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر