براساس توافقنامه بین وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان؛

دانش آموختگان دکتری برگزیده برای جذب در بنگاه های اقتصادی کشور حمایت می شوند

دانش آموختگان دکتری برگزیده برای جذب در بنگاه های اقتصادی کشور حمایت می شوند

مینی کامپیوتر: معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان از امضای تفاهمنامه بین این بنیاد و وزارت علوم بمنظور حمایت لازم از جذب و به کارگیری دانش آموختگان دکتری برگزیده در بخش های تحقیق و توسعه صنایع، بنگاه های اقتصادی، دستگاهها و سازمان های دولتی و خصوصی اقتصادی کشور برای افزایش راندمان آگاهی داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، عباس ابراهیمی اضافه کرد: این محققین در صورت داشتن شرایط مورد نظر علاوه بر استخدام یک ساله در واحد صنعتی به عنوان پژوهشگر پسادکتری نیز شناخته شده و گواهی های مربوطه را از دانشگاه های ناظر و همکار دریافت می کنند.
وی در توضیح بیشتری بهبود شرایط بنگاه های اقتصادی کشور را ضروری دانست و گفت: افزایش راندمان یک ضرورت جدی جهت پیشرفت کشور است که در سایه استفاده از علم و دانش روز و حضور متخصصان در مراکز تحقیق و توسعه صنایع، محقق می شود.
معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان به امضای توافقنامه «تقویت تحقیق و توسعه در صنعت و جامعه با بهره بردن از توان دانش آموختگان دکتری برگزیده» میان بنیاد ملی نخبگان و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره نمود و گفت: بر طبق این موافقت نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان با حمایت مالی، از جذب و بکارگیری دانش آموختگان دکتری برگزیده در بخش های تحقیق و توسعه صنایع، بنگاه های اقتصادی، دستگاهها و سازمان های دولتی و خصوصی اقتصادی کشور حمایت می کنند.
به گفته ابراهیمی، این پژوهشگران در صورت داشتن شرایط مورد نظر علاوه بر استخدام یک ساله در واحد صنعتی، به عنوان پژوهشگر پسادکتری نیز شناخته شده و گواهی های مربوطه را از دانشگاه های ناظر و همکار دریافت می کنند.


وی به مشمولین این طرح اشاره نمود و تصریح کرد: دانش آموختگان مقطع دکتری برگزیده که بیش از دو سال از زمان دانش ­آموختگی آنان نگذشته و بصورت تمام وقت در نهاد میزبان قادر به همکاری هستند، مشمول این طرح هستند.
معاون سرآمدان بنیاد ملی نخبگان همین طور اظهار داشت: این طرح شامل تمامی رشته­ های دانشگاهی است و تعداد پذیرش در زمینه ­ها و شاخه­ های تخصصی باتوجه به نیاز و اولویت های ملی و یا نهاد میزبان، مشخص می شود. پیشنهاد کارهای یک ساله تحقیق و توسعه داوطلبان باید به تایید نهاد مذکور و دانشگاه همکار برسد و امکان تمدید طرح برای دوره یک ساله دوم بر طبق ارزیابی گزارش عملکرد وجود دارد.
ابراهیمی با اعلان اینکه نهادهای میزبان باید درخواست­ های خودرا بصورت سالانه و برمبنای فرمت مورد نظر به کمیته مشترک (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان) اعلام کنند، تصریح کرد: نهاد میزبان موظف است با دانشگاه محل تحصیل دانش آموخته برای حضور یک استاد ناظر طرح موافقت کند.
وی افزود: همین طور حداقل ۵۰ درصد حقوق پذیرفته شدگان (حقوق استادیار پایه ۱ دانشگاه تهران) باید توسط نهاد میزبان تامین گردد و از طرف دیگر، عقد قرارداد و امور حقوقی و پرسنلی مربوطه نیز بر عهده این نهاد خواهد بود.

1401/05/26
21:08:56
5.0 / 5
300
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر