تأمین امنیت و سلامت مردم سرفصل برنامه های دولتمردان نظام جمهوری اسلامی است

تأمین امنیت و سلامت مردم سرفصل برنامه های دولتمردان نظام جمهوری اسلامی است

به گزارش مینی کامپیوتر، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رئیس موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی اظهار داشت: تأمین امنیت و سلامت سرفصل برنامه های دولتمردان نظام جمهوری اسلامی از ابتدا بوده و این مهم همواره باید مورد توجه ویژه مسؤلان امر باشد.


به گزارش ای نا، یونس پناهی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: درصورتیکه گذری به مقوله امنیت داشته باشیم این امر مشهود است که میزان امنیت در کشورهای مدعی با پرداخت هزینه های گزاف، به اندازه ایران نیست و این مهم مرهون خون شهدای بزرگ انقلاب در دوران دفاع مقدس، مدافع حرم و در راس آنها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.
وی در مورد مقوله سلامت هم تصریح کرد: قبل از انقلاب عمده مصدومین برای مداوا به خارج از کشور اعزام می شدند اما حالا از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که بیماران برای مداوای خود از کشورهای منطقه به ایران سفر می کنند و از تجارب پزشکان ایرانی بهره گیری می کنند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و رئیس موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی اظهار ضمن اشاره به بحث آموزش، پژوهش بهداشت و درمان در نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: در حوزه آموزش نه تنها احتیاج به کشورهای دیگر نیست بلکه آموزش دهندگان بعنوان نمایندگان نماد علمی کشور، به کشورهای دیگر اعزام و آموزشهای لازم را عرضه می کنند.
پناهی افزود: در شرایط کنونی نمی توان، ارتباط علمی و دیپلماسی را با کشورهای دنیا قطع کرد و تاکید مضاعف می شود که توجه به امر آموزش بیشتر از گذشته تقویت و مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: با شیوع کرونا میزان مرگ و میر در کشورهای مدعی چند برابر ایران بود و به واسطه ایمان و درایت رهبری و دولت سیزدهم این مهم به درستی مدیریت شد و موج های متوالی را با کمترین صدمه پشت سر گذاشتیم.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و رئیس موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ضمن تاکید بر این که در مورد بروز بیماری های عفونی همواره اقدامات پیشگیرانه باید در اولویت باشد اظهار داشت: میزان مرگ و میر پیش و بعد از انجام واکسیناسیون قابل مقایسه نیست و قطعا علاوه بر افزایش دانش پزشکی، پرستاری و کادر درمان، با تزریق واکسن کرونا میزان مرگ و میر به شدت کاهش پیدا کرد و این مهم بنا بر مستندات علمی بیان می شود.
پناهی اضافه کرد: با توجه با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان همینطور فرا رسیدن اربعین حسینی انتظار می رود مردم نسبت به انجام واکسیناسیون توجه ویژه ای داشته باشند.
وی بیان داشت: در حوزه سلامت اقدامات زیادی انجام شده اما با عنایت به شعار تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نیاز است وزارت بهداشت اقدامات گسترده تر انجام دهد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و رئیس موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی خاطرنشان کرد: حالا در وزارت بهداشت و درمان، قرارگاه دانش بنیان تشکیل و در تمام استانها اعلام آمادگی شده که با عرضه برنامه در جهت نیازهای استان، حمایت لازم صورت می گیرد.
پناهی تصریح کرد: قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت هم به ریاست وزیر بهداشت و با عضویت نمایندگان مجلس و دیگر اعضا تشکیل شده و باید از این ظرفیت عظیم در جهت کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی که به علل مختلف همچون آلودگی هوا است، بهره گیری کرد و اعلام آمادگی می شود که حمایت لازم از برنامه های استان در این خصوص صورت می گیرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک هم در این آیین بیان داشت: بحث سلامت بهداشت و درمان یکی از شاخصهای اصلی کشور است که شیوع کرونا، این شاخص را تحت تأثیر قرار داد.
علیرضا امانی اضافه کرد: شمار زیادی از مدافعان سلامت، جان خویش را در جهت محافظت از سلامت شهروندان فدا کردند و برای حفظ سلامت مردم لز هیچ کوششی دریغ نکردند.
وی تصریح کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، سند اسلامی شدن دانشگاه و سرلوحه قرار گرفتن شعار سال جاری همینطور افزایش بهره وری و انجام فعالیتهای پژوهشی به واسطه بهره گیری از ظرفیت های نیروهای توانمند و انقلابی مدنظر ویژه است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: دولت سیزدهم، دولتی مردمی و انقلابی است و به صورت جهادی در تمام صحنه ها حضور پررنگ دارد و باید در این خصوص با استفاده از ظرفیت نیروهای جهادی، نقصهای حوزه سلامت و بهداشت و درمان درمان را جبران نماییم.
امانی اظهار داشت: انتخاب مدیران در دانشگاه بر مبنای شایستگی، توانمندی و پایبند به انقلاب صورت می گیرد و مدیران باید به جای پشت میز نشستن در میدان حضور داشته باشند و با روحیه جهادی و انقلابی در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارند.
امانی اظهار داشت: دانشگاه محفل سیاسی بازی نیست و اجازه نمی دهیم سلامت مردم بازیچه فعالیتهای سیاسی شود.1401/05/29
10:30:18
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر