آینه های هوشمند تمرینات ورزشی را ارتقا می دهند به علاوه فیلم

آینه های هوشمند تمرینات ورزشی را ارتقا می دهند به علاوه فیلم

به گزارش مینی کامپیوتر، محققان، یک سامانه آموزشی بر مبنای هوش مصنوعی ابداع نموده اند که می تواند بشکلی جامع تر از مربیان ورزشی تمرینات تناسب اندام کاربران را هدایت و ارزیابی کند.


دریافت 943 KB به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از «تک اکسپلور»، در سالهای اخیر مهندسان و دانشمندان کامپیوتر ابزارهای فناوری مختلفی ابداع نموده اند که می تواند تجربه آموزش تندرستی را ارتقا دهد. ساعتهای هوشمند، ردیاب های سلامتی، گوشیها یا هدفون های ضدعرق و تجهیزات هوشمند بدن سازی خانگی همچون این ابداعات هستند.
مدل های جدید پیشرفته محاسباتی بخصوص الگوریتم های یادگیری عمیق، این پتانسیل را دارند که این ابزارها را بیشتر از پیش بهبود بخشند تا این ابزارها بیشتر نیازهای کاربران را تأمین کنند. محققان دانشگاه «برشیا» در ایتالیا اخیرا یک سامانه دید کامپیوتری ابداع نموده اند که می تواند تاثیرگذاری و کارایی آموزش سلامتی و تمرینات تناسب اندام را در خانه و باشگاه های ورزشی ارتقا دهد.
این سامانه بر پایه الگوریتم یادگیری عمیق استوار است که برای شناسایی و تشخیص حالت های بدنی در تصاویر ضبط شده ویدئویی آموزش دیده است. به قول محققان، این دستگاه بر مبنای الگوریتم «اسکلت بندی» (skeletonization) کار می کند و می تواند بهترین راه آموزش و تمرین را برای هر فرد مشخص نماید.
یکی از مزیت های این سیستم اینست که هیچ بخشی در تماس با کاربر وجود ندارد بلکه با وجود دوربین ها و با اپلیکیشن های هوش مصنوعی حرکات کاربر ارزیابی می شود. این آینه هوشمند در حالت ایده آل قادر خواهد بود که تمرین های تناسب اندام را همانند مربیان شخصی و بشکلی جامع تر ارزیابی کند.


1401/06/26
10:37:36
5.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر