موتورهای دیزلی با مصرف هیدروژن سازگار شدند

موتورهای دیزلی با مصرف هیدروژن سازگار شدند

به گزارش مینی کامپیوتر، محققان استرالیایی نمونه اولیه یک سیستم مقاوم سازی را به کار گرفته اند که استفاده از موتورهای دیزلی را با ۹۰ درصد هیدروژن ممکن می کند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از نیواطلس، این تحول در موتورهای دیزلی انتشار دی اکسید کربن و اکسید نیتروژن را به شدت می کاهد و در عین حال راندمان موتورهای مذکور را تا ۲۶ درصد بالا می برد.
این فرایند هنوز مستلزم استفاده از ۱۰ درصد سوخت فسیلی است و بنابراین چاره کاملی برای سازگار کردن موتورهای دیزلی با محیط زیست نیست، اما روشی برای کسب و کارهای خاص است تا تولید گازهای گلخانه ای خویش را به میزان قابل توجهی کاهش دهند، بدون این که دارایی های موجود را به هدر بدهند و بتوانند از آنها برای مدت طولانی استفاده نمایند.
این سیستم مقاوم سازی سیستم تزریق دیزل را در موتورهای دیزلی حفظ می نماید، اما فرآیند تزریق هیدروژن را به صورت مستقیم به سیلندر اضافه می کند و همینطور کنترل مستقل زمان تزریق را برای هر دو سیستم هیدروژنی و دیزلی ممکن می کند. این روش به استفاده از هیدروژن با خلوص بالا نیاز ندارد.
با این کار، انتشار کلی دی اکسید کربن حدود ۸۵ درصد کاسته شده و به حدود ۹۰ گرم در هر کیلووات ساعت انرژی می رسد که مطمئناً یک گام متوسط و محکم به سمت کربن زدایی کامل برای ناوگان های بزرگ خودرو های دیزلی است.


منبع:

1401/07/27
09:58:00
5.0 / 5
235
تگهای خبر: تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر