ضرب الاجل اردوغان برای ساخت لیر دیجیتال تا ۲۰۲۰

ضرب الاجل اردوغان برای ساخت لیر دیجیتال تا ۲۰۲۰

مینی كامپیوتر: برپایه برنامه ریاست جمهوری كه در تاریخ سوم نوامبر منتشر گردید و سندی كه توسط Resmi Gazete نشریه رسمی ملی تركیه انتشار یافت، اولین آزمایش های لیر دیجیتال باید اجرایی و تا آخر سال ۲۰۲۰ به پایان برسد.


در سال ۲۰۱۸ تركیه گرفتار یكی از بدترین بحران های بدهی و ارزی در تاریخ خود شد. ارزش لیر از ماه می ۲۰۱۸ تا جایی كاهش پیدا كرد كه خیلی از صرافی ها در استانبول از خرید و فروش ارز دست كشیدند تا مشخص شود روند ریزشی ارزش لیر تا كجا ادامه خواهد داشت. بعد از آن اتفاق بود كه بحث ارزهای دیجیتالی بعنوان یكی از راهكارهای افزایش تاب آوری اقتصادی در تركیه شكل جدی تری به خود گرفت. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این كشور در ژوئیه امسال، بانك مركزی را رسما مامور راه اندازی ارز دیجیتالی ملی این كشور كرد و الان به نظر می آید كار راه اندازی این ارز همزمان با بهبود تدریجی وضعیت اقتصادی تركیه در مراحل پایانی خود قرار دارد. نسخه اولیه این ارز دیجیتالی برای اولین بار توسط فوات اوكتای، معاون اردوغان بعنوان بخشی از برنامه توسعه اقتصادی تركیه تا سال ۲۰۲۳ به كمیته برنامه ریزی بودجه مجلس این كشور ارائه شد. این ارز دیجیتالی توسط بانك مركزی تركیه و با همكاری شورای مطالعاتی فناوری این بانك معروف به " توبیتاك" توسعه داده شده است.
"رسمی گازت" به نقل از اردوغان نوشته است كه راه اندازی ارز دیجیتالی تركیه امكان دارد زودتر از موعد زمانی مقرر صورت گیرد و آزمایش های فنی روی این ارز احیانا تا اواسط سال ۲۰۲۰ به پایان خواهند رسید و انتظار می رود در صورت تداوم پیشرفت ها این ارز تا اواخر سال آینده راه اندازی شود. منبع: cointelegraph ۲۱۲۱

1398/09/19
14:37:43
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: دیجیتال , فناوری , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر