با هدف رفع مسائل و نیازهای بخش های صنعت و تجارت صورت گرفت

تفاهمنامه همکاری مشترک آموزشی و تحقیقاتی بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و یک شرکت نساجی

تفاهمنامه همکاری مشترک آموزشی و تحقیقاتی بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و یک شرکت نساجی

به گزارش مینی کامپیوتر، حسب منویات مقام معظم رهبری در دیدار با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی بمنظور توجه به صنایع کوچک و متوسط و با هدف رفع مسائل و نیازهای بخش های صنعت و تجارت تفاهمنامه همکاری مشترک آموزشی و تحقیقاتی بین دانشگاه صنعتی امیرکبیر و یک شرکت نساجی به امضا رسید.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایسنا، نشست فرشاد مقیمی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و دکتر "علیرضا رهایی" رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و اعضای هیأت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک برگزار شد.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت مدیریت زنجیره ارزش صنایع همگن پوشاک شهر فرودگاهی(سهامی خاص) در حاشیه جلسه، با هدف همکاری آموزشی، تحقیقاتی، فناوری، مشاوره ای و مطالعاتی در جهت رفع مسائل و نیازهای بخش های صنعت و تجارت مورد نیاز این مجموعه ها تفاهمنامه همکاری مشترک منعقد نمودند.
این تفاهمنامه راهبردی دو جانبه با هدف رشد و ارتقاء تحقیق و توسعه در زنجیره ارزش صنعت نساجی، مد و پوشاک و بهره گیری از امکانات مختلف علمی، تحقیقاتی، آموزشی، آزمایشگاهی، نوآوری و فناوری بین دکتر علیرضا رهایی سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر و ابوالقاسم آقاحسین شیرازی مدیر عامل شرکت مدیریت زنجیره ارزش صنایع همگن پوشاک شهر فرودگاهی(سهامی خاص) و هوشیار فقیهی رئیس هیات مدیره شرکت منعقد گردید.
مبحث تفاهمنامه، همکاریهای آموزشی و پژوهشی، کاربردی، نوآوری و فناوری در رابطه با صنعت نساجی، مد و پوشاک با هدف ایجاد و تقویت تحقیق و توسعه مشارکتی و بررسی میزان احتیاج به تکنولوژی های جدید توسط کارشناسان و متخصصان طرفین و برنامه ریزی جهت دستیابی به موارد اولویت دار می باشد.
رهایی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این جلسه با اشاره به اینکه صنایع نساجی و پوشاک به لحاظ اقتصادی و رفع نیاز مردم در جایگاه ویژه ای قرار دارد، اظهار داشت: شکوفایی در مجموعه پوشاک و نساجی که امروز به وجود آمده است را باید به فال نیک بگیریم.
وی افزود: ایجاد فضای رقابتی و پشتیبانی از صادرات در این عرصه جزو ضروریات است، باید مزیت های گوناگونی به لحاظ کیفی و اقتصادی جهت کمک به این فضای رقابتی به وجود بیاوریم.
دکترمقیمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران هم در این جلسه ضمن اشاره به دیدار اخیر تعدادی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با مقام معظم رهبری اضافه کرد: مقام معظم رهبری روی مسأله صنایع خرد، کوچک و متوسط تاکید ویژه دارند که این مورد تکلیف ما را برای عرضه خدمات و تأمین زیرساخت های لازم بیشتر می کند.
به گزارش روابط عمومی عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نوی، ضمن اشاره به اهمیت سازمان متبوع خود در مجموعه وزارت صمت افزود: با عنایت به استقرار ۶۵ درصد از واحدهای تولیدی در مجموعه شهرک ها و نواحی صنعتی کشور، نقش سازمان ما در به همرسانی فعالیتهای توسعه ای، شکل گیری و توسعه زنجیره تأمین، خوشه های کسب و کار و تأمین زیرساخت های صنعتی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به موضوعات در رابطه با سازمان ما نگاه خاصی دارند.
منبع:

1402/11/16
22:25:04
5.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر