وزیر ارتباطات در الكامپ ۲۰۲۴:

موفقیت بیش از ۹۹ درصدی استعلامات برخط در انتخابات

موفقیت بیش از ۹۹ درصدی استعلامات برخط در انتخابات

به گزارش مینی کامپیوتر، وزیر ارتباطات اظهار داشت: باتوجه به گسترش زیرساخت های ارتباطی در دولت سیزدهم، موفق شدیم برای اولین بار بیش از 99 درصد استعلامات در پروسه انتخابات با موفقیت بصورت برخط صورت گیرد.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) بامداد امروز (شنبه) با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد. زارع پور در حاشیه بازدید از این نمایشگاه به گسترش قابل توجه این دوره اشاره نمود و اظهار داشت: در نمایشگاه الکامپ که بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال حضور دارند امسال چه از نظر تعداد شرکت کننده ها و چه از نظر وسعت نمایشگاه با رشد مواجه هستیم.
وی با اعلان اینکه نمایشگاه الکامپ به صورتی دورهمی سالانه فعالان عرصه اقتصاد دیجیتال شمرده می شود بیش از سالهای قبل رونق پیدا کرده است، اضافه کرد: در نمایشگاه امسال علاوه بر شرکت های داخلی از ۱۰ کشور خارجی نیز حضور دارند و برای همکاری و گسترش مناسبتات تجاری خود دیدارهای مختلفی را با طرف های ایرانی تدارک دیده اند.
وزیر ارتباطات همین طور با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در روز جمعه اظهار داشت: اتفاق خوبی که در ۲ دوره انتخابات مجلس و ریاست جمهوری رخ داد این بود که مردم می توانستند با مدرک غیر از شناسنامه نیز رأی دهند و البته طبق قانون برای ریاست جمهوری فقط کارت ملی نیاز بود و برای مجلس مدارک هویتی دیگر نیز قابل ارائه بود.
وی اضافه کرد: در یک برنامه ریزی گسترده که قبل از آن سابقه نداشت، بیش از ۹۹ درصد استعلامات احراز هویت بصورت بر خط انجام شد که نشان از ایجاد پوشش ارتباطی پایدار و با کیفیت در همه ۵۸ هزار و۶۴۰ شعبه فعال گرفتن رأی در سراسر کشور است و مدلول این تعداد اتصال این است که تا دور افتاده ترین نقاط روستایی و صعب العبور که صندوق رأی رفته بود، پوشش ارتباطی برای استعلامات در کشور وجود داشت.
زارع پور با اعلان اینکه ۹۷ درصد استعلامات در انتخابات روز گذشته بر بستر اینترنت نسل سوم، چهارم و ۴.۵ انجام شده که نشان میدهد شبکه ارتباطی در همه جای کشور در دسترس می باشد، اشاره کرد: شبکه ارتباطی کشور پایداری خوبی داشت، برای اینکه ۹۹.۳ درصد استعلامات برخط انجام شد و قطعی ها کمتر از یک درصد بود.
وزیر ارتباطات انجام سریع و دقیق استعلامات برخط را در انتخابات روز جمعه نتیجه گسترش زیرساخت ارتباطی کشور از شروع دولت دانست و اشاره کرد: در عرصه ظرفیت شبکه مادر ارتباطی کشور باید اظهار داشت که ظرفیت شبکه انتقال کشور از حدود ۳۲ ترابیت برثانیه حالا ۶۴ ترابیت برثانیه رسیده است و این یعنی به اندازه سه دهه گذشته این ظرفیت بالا رفته است. در عرصه شبکه IP نیز در دولت سیزدهم ظرفیت آن از ۲۸ ترابیت به عدد ۵۶ ترابیت رسیده است که رشد دو برابری را نشان میدهد.
وی با اشاره به عملیات خرابکارانه در شبکه ارتباطی کشور در روز انتخابات اظهار داشت: قریب به ۲۰ کوشش برای خرابکاری و قطع فیبر نوری داشتیم که ۹ مورد آن منجر به حتمی شد اما بلا فاصله برطرف شد. همین طور حملات سایبری هم داشتیم که همگی دفع شدند.
بر اساس این گزارش، در بیست هفتمین نمایشگاه الکامپ تهران ۴۵۰ شرکت داخلی و ۵۰ شرکت خارجی از کشورهای روسیه، آلمان، کره، تایوان، سوریه، چین، پاکستان، فرانسه، ژاپن و ترکیه در ۵۰ هزار مترمربع و ۱۷ سالن حضور دارند.
هوشمند سازی، هوش مصنوعی، خدمات مراکز داده و ابری، اینترنت اشیا، اینترنت و انتقال داده ها، دولت هوشمند و امنیت سایبری، تعدادی از حوزه هایی است که شرکت های حاضر در این نمایشگاه در آن فعالیت می نمایند و گزارشی از عملکرد خود ارائه کرده اند. این نمایشگاه از امروز نهم تیرماه شروع و تا ۱۲ همین ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران انجام می شود.


منبع:

1403/04/10
10:20:28
5.0 / 5
111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر