دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی های سایبر كاخ سفید

دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی های سایبر كاخ سفید

به گزارش مینی كامپیوتر پلیس برزیل، گلن گرینوالد افشاگر اسناد جاسوسی های سایبری دولت آمریكا را به نقض قوانین امنیت سایبری این كشور متهم كرده است.به گزارش مینی كامپیوتر به نقل از انگجت، گرینوالد روزنامه نگاری آمریكایی است كه به ادوارد اسنودن پیمانكار سابق سازمان سیا كه این اسناد را در اختیار داشت، كمك كرد تا آنها را در نشریات چاپ كند. وی پس از این اقدام برای حفظ امنیت و جان خود به برزیل مهاجرت كرد. اما با روی كار آمدن یك دولت راستگرا و حامی ترامپ در برزیل شرایط برای وی در این كشور سخت شد.
بر اساس دادخواست ۹۵ صفحه ای كه بر ضد گرینوالد در برزیل تنظیم شده، وی بخشی از یك سازمان جنایتكار است كه در سال ۲۰۱۹ گوشیهای چندین مقام دولتی و قضائی را در برزیل هك كرده اند.
اتهامات مورد اشاره بعد از آن به گرینوالد وارد شد كه وب سایت اینترسپت متعلق به این روزنامه نگار گزارش های گوناگونی را منتشر نمود و در آنها رفتار غیراخلاقی و غیرقانونی بعضی از عالی ترین مقامات دولتی برزیل و همچون وزیر دادگستری این كشور سرجیو مورو افشا شد.
اطلاعات موجود در این گزارش كه شامل پیام های تلفنی خصوصی رد و بدل شده این افراد بود، مقامات قضائی را به این نتیجه رسانده كه گلن گرینوالد نقش مستقیمی در جهت هك كردن گوشیهای مسؤلان مذكور داشته است. در جولای گذشته چهار نفر در برزیل به افترا مشاركت در این حمله هكری دستگیر شدند.
گرینوالد این افترا زنی ها را تلاشی برای حمله به آزادی بیان در برزیل و انتقام گیری از افشاگری های خود بر ضد مقامات فاسد برزیلی دانسته است.

1398/11/04
16:14:55
5.0 / 5
3802
تگهای خبر: سایت , هك , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر