معاون وزیر ارتباطات:

ماهواره تحقیقاتی ظفر در برنامه پرتاب قرار می گیرد

ماهواره تحقیقاتی ظفر در برنامه پرتاب قرار می گیرد

به گزارش مینی كامپیوتر معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ماهواره تحقیقاتی ظفر توسط نخبگان دانشگاه علم و صنعت ساخته و تحویل سازمان فضایی شده و در برنامه پرتاب قرار می گیرد.به گزارش مینی كامپیوتر به نقل از مهر، به نقل از صدا و سیمای خراسان رضوی، سید ستار هاشمی در مراسم شروع به كار نهمین نمایشگاه ملی شهر هوشمند در مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: زمان پرتاب این ماهواره تحقیقاتی متعاقباً اعلام خواهد شد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: ماهواره ملی- تحقیقاتی «ظفر یك و دو» به سفارش سازمان فضایی توسط دانشگاه علم و صنعت طراحی و ساخته شده است. این ماهواره نسبت به ماهواره نوید كه قبلاً در این دانشگاه ساخته شده، قابلیت عكس برداری رنگی با قدرت تفكیك بهتری دارد، ماهواره ظفر (یك) با قابلیت عكس برداری رنگی با قدرت تفكیك بهتر از ۲۵ متر و ماهواره ظفر (دو) با قابلیت عكس برداری با قدرت تفكیك بهتر از ۱۶ متر طراحی شده است.
وی درباب شهر هوشمند نیز اظهار نمود: در موضوع شهر هوشمند مشاركت شهروندان باید مورد توجه قرار گیرد، برای داشتن شهر هوشمند باید شهروندان نیز هوشمند باشند تا مدیریت كم هزینه و مؤثر امكان پذیر شود.


منبع:

1398/11/04
23:46:45
5.0 / 5
4707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر