توسعه امنیت سایبری با یك جوان ایرانی

توسعه امنیت سایبری با یك جوان ایرانی

به گزارش مینی كامپیوتر چندی قبل خبری در یك خبرگزاری منتشر گردید. جوانی ایرانی از متخصصین و افراد آگاه در زمینه كرونا برای ساخت دوربین حرارت سنج كه در حال طراحی آن هست كمك خواست. این خبر توجه مارا به این جوان جلب كرد و سبب شد بیشتر درباره آن تحقیق نماییم. آنچه كه در ادامه میخوانید بیوگرافی این جوان فعالیست كه تازه در جاده موفقیت قدم گذاشته است.با شروع كرونا و شیوع آن در جهان كشورهای زیادی به دنبال پیدا كردن راه های درمان و جلوگیری از این بیماری هستند.
ایران هم از این قاعده مستثنا نبوده و همواره به دنبال نقطه عطفی برای شكست این بیماری است.
برخی از این تحقیقات به منظور درمان كروناست و برخی هم به منظور مدیریت و تشخیص بیماری. یكی از افرادی كه درصدد ساخت تجهیزاتی برای این بحران هست بهزاد قاسمی ست. وی به دنبال ساخت دوربین حرارت سنج از راه دور است. این دستگاه قابلیت تشخیص افراد بیمار را از راه دور خواهد داشت.
بهزاد قاسمی متولد مهرماه 1372 در شهر تهران است. قاسمی فعالیت خویش را از سال ۱۳۸۸ در زمینه ی امنیت سایبری آغاز كرده و تا به امروز موفق به كسب افتخارات زیادی شده است. برخی این افتخارات به شرح زیر است:
كارشناس تایید شده امنیت سیستم های اطلاعاتی (CISSP) در حوزه توسعه نرم افزار های مجانی و اپن سورس سفیر سیستم عامل امنیتی پاروت لینوكس در ایران طراحی و توسعه بسته ی نرم افزاری سای بون جهت پیشگیری از سرقت رمز ارز ها موسس گروه علمی پژوهشی آوركلاك با هدف تولید ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری در جهت افزایش امنیت سایبری كاربران و مدیران سیستم برگزار كننده نخستین وركشاپ پاروت لینوكس در ایران

علاوه بر پروژه ساخت دوربین، ساخت بسته نرم افزاری امنیتی برای پیشگیری از سرقت رمز ارزها برآمد از دیگر اقدامات در دست اجرا است.
جوانان ایرانی بارها ثابت كردند كه در عرصه های زیادی موفق هستند و تحریم ها و سایر محدودیت ها نمیتواند سدی بر پیشرفت آنها باشد
2121

1398/12/25
21:58:39
5.0 / 5
3157
تگهای خبر: تولید , دوربین , سیستم , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر