با اعلام رسمی شركتهای آمریكایی؛

كیفیت سرویس های پخش ویدئوی آنلاین قربانی مصرف بالای اینترنت شد

كیفیت سرویس های پخش ویدئوی آنلاین قربانی مصرف بالای اینترنت شد

به گزارش مینی كامپیوتر خانه نشینی میلیون ها آمریكایی و اروپایی به دلیل شیوع كرونا سبب افزایش شدید استفاده از سرویس های پخش ویدئوی آنلاین یا استریم شده و شركت ها هم به ناچار كیفیت خدمات خویش را كاهش داده اند.به گزارش مینی كامپیوتر به نقل از ورج، نتفلیكس، آمازون، اپل، یوتیوب و برخی دیگر از عرضه دهندگان آمریكایی این خدمات به صورت رسمی اذعان كرده اند كه با افزایش شدید مصرف اینترنت دیگر نمی توانند خدمات استریم خویش را با كیفیت بالا ارائه نمایند و چاره ای جز كاهش حجم فیلم ها و فایل های ویدئویی باقی نمانده است.
كاهش كیفیت این خدمات محدود به آمریكا نیست و در تمامی كشورهای اروپایی هم اعمال شده است. در عین حال شركت های سرویس دهنده آمریكایی از مذاكره با اپراتورهای مختلف در سراسر جهان برای مدیریت بهتر پهنای باند اینترنت اطلاع داده اند تا تعداد بیشتری از مردم كه به دلیل انتشار كرونا در منازل خود به سر می برند، بتوانند از خدمات استریم استفاده كنند.
آمازون ضمن تأیید خبر كاهش كیفیت خدمات استریم خود اعلام نموده كه شرایط را در نقاط مختلف جهان زیر نظر دارد تا مشكلات احتمالی را به همین شیوه برطرف كند. خدمات استریم آمازون معروف به پرایم در سراسر جهان بیشتر از ۱۵۰ میلیون كاربر دارد و در بیشتر از ۲۰۰ كشور در دسترس می باشد.
اپل هم كیفیت خدمات استریم اپل تی وی پلاس خویش را در اروپا كاهش داده تا بتواند درخواست های زیاد مردم برای مشاهده فیلم و سریال را مدیریت كند. در عین حال برخی كاربران با حضور در شبكه های اجتماعی نسبت به این مورد اظهار نارضایتی كرده و می گویند شركت های فناوری آمریكایی باید از قبل تمهیداتی را برای پیشگیری از كاهش كیفیت خدمات خود می اندیشیدند.

1399/01/05
13:32:35
5.0 / 5
3168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر