شناسایی سرفه و تب افراد مشكوك به كرونا با پهپاد

شناسایی سرفه و تب افراد مشكوك به كرونا با پهپاد

مینی كامپیوتر: پهپادهای دراگن فلای مجهز به سنسور و سیستم های دید كامپیوتری با قدرت تشخیص بیماران كرونایی از راه رسیدند.به گزارش مینی كامپیوتر به نقل از بیزینس اینسایدر، شركت كانادایی دراگن فلای اعلام نموده با وزارت دفاع استرالیا و دانشگاه ساوت این كشور همكاری می كند و پهپادهای ساخت آن افراد مشكوك به كرونا را شناسایی خواهند كرد.
پهپادهای دراگن فلای مجهز به سنسور و سیستم های دید كامپیوتری هستند تا با پرواز در آسمان و كنترل مردم، دمای هوای بدن اشخاص را كنترل كرده و علائمی همچون سرفه و عطسه را تشخیص دهند. از این پهپادها حتی می توان جهت بررسی ضربان قلب اشخاص نیز استفاده نمود.
پهپادهای مذكور همین طور می توانند بر روی اشخاص مشكوك و مد نظر متمركز شوند و داده های مورد نیاز را به سرعت در مورد آنها جمع آوری كنند.
از این پهپادها می توان برای شناسایی سریع افراد بیمار در تجمعات یا در كشتی های تفریحی و غیره بهره برد تا بیماری به سایر اشخاص منتقل نشود.
در آینده می توان از چنین پهپادهایی برای كنترل های مرزی، حفاظت از زیرساخت های حیاتی، كنترل نحوه شیوع بیماری ها در بیمارستان ها و مراكز درمانی و غیره استفاده نمود.
دولت استرالیا برای اجرای این طرح بودجه ای یك و نیم میلیون دلاری مختص كرده است.


منبع:

1399/01/24
15:02:07
5.0 / 5
3178
تگهای خبر: دانشگاه , سنسور , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر