سلول خورشیدی فوق سبك برای شارژ ساعتهای هوشمند

سلول خورشیدی فوق سبك برای شارژ ساعتهای هوشمند

به گزارش مینی كامپیوتر محققان از تولید نوعی سلول خورشیدی منعطف و بسیار سبك اطلاع داده اند كه در آینده برای تأمین انرژی ساعتهای هوشمند قابل استفاده می باشد.به گزارش مینی كامپیوتر به نقل از انگجت، ساعتهای هوشمند مبتنی بر سلول های خورشیدی روز به روز در حال محبوب تر شدن هستند و انتظار می رود استفاده گسترده از آنها با اختراع سلول های خورشیدی سبك و منعطف تسهیل شود.
محققان استرالیایی می گویند سلول خورشیدی جدید ابداعی آنها تا ده برابر نازك تر از موی انسان بوده و ضخامت آن به ۰.۳ میكرومتر می رسد. این سلول خورشیدی تا بدان حد سبك است كه قرار دادن آن بر روی گلبرگ گل هم آنرا خم نمی نماید.
خروجی برق این سلول خورشیدی به ازای هر گرم برابر با ۹.۹ وات است. بنابراین از آن می توان برای تأمین برق ساعتهای هوشمند استفاده نمود. سلول های مورد اشاره عمر مفید بالایی هم دارند و پس از ۲۰ هزار ساعت استفاده كیفیت آنها تنها ۴.۸ درصد افت می كند. بررسی ها نشان داده است می توان از چنین باتری هایی برای ۱۱.۵ سال بی وقفه استفاده نمود.
البته باید توجه داشت بهره وری این سلول خورشیدی تنها ۱۳ درصد است كه در مقایسه با بهره وری ۲۰ درصدی اغلب سلول های خورشیدی پایین است، اما برای تأمین برق ساعتهای هوشمند كافی است.

1399/01/30
16:29:41
5.0 / 5
2924
تگهای خبر: تولید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر