دور جدید رقابت AppGallery با ماركت های مطرح هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد

دور جدید رقابت AppGallery با ماركت های مطرح هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد

مینی كامپیوتر: هوآوی اعلام نمود برای رشد هرچه سریع تر فروشگاه نرم افزاری جدید خود یعنی AppGallery تا صد درصد از درآمد اپلیكیشن ها و بازی ها را به توسعه دهندگان اختصاص خواهد داد.فروشگاه نرم افزاری هوآوی یا AppGallery هم اکنون سومین مارکت نرم افزاری بزرگ دنیا بشمار می رود. این در حالیست که رقبای این فروشگاه نرم افزاری، نام هایی نظیر پلی استور گوگل و اپ استور اپل هستند که سابقه سال ها حضور در بازار را در کارنامه دارند.
به دلیل محدودیت هایی که از طرف دولت آمریکا جهت جلوگیری از پیشرفت سریع هوآوی وضع شد، هوآوی نیز به سمت توسعه فروشگاه نرم افزاری اختصاصی خود رفت. این شرکت از روش های متفاوتی بهره برده تا کاربران و البته توسعه دهندگان را به استفاده از این فروشگاه نرم افزاری و توسعه عناوین پرطرفدار برای آن تشویق کند. یکی از این روش ها به کارگیری فرمولی جذاب برای تقسیم کردن درآمد حاصل از توسعه اپلیکیشن ها با توسعه دهندگان است.

البته این طرح شرایط مخصوص به خودرا دارد. بعنوان نمونه اعتبار آن ۲۴ ماه از زمان تایید توافق نامه توسط توسعه دهنده است و میزان درآمد هم به نوع اپلیکیشن بستگی دارد.
به عنوان مثال در دسته اپلیکیشن های آموزشی، میزان درآمد از نخستین ماه تا ماه دوازدهم بطور کامل یعنی ۱۰۰ درصدی به توسعه دهنده اختصاص خواهد یافت و از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم ۹۰ درصد از درآمد به توسعه دهنده و ده درصد به هوآوی تعلق می گیرد. هوآوی اعلام نموده در شرایط استاندارد این تقسیم درآمد ۸۰ به ۲۰ به سود توسعه دهنده است.
در بخش توسعه بازی های ویدئویی هم در بازه زمانی ماه اول تا دوازدهم ۸۵ درصد از درآمد به توسعه دهنده و ۱۵ درصد به هوآوی اختصاص خواهد یافت. از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم باز هم همین روال طی خواهد شد. هوآوی تقسیم درآمد استاندارد یعنی بدون احتساب شرایط مورد اشاره و بعد از گذشت دو سال را ۷۰ به ۳۰ به سود توسعه دهنده اعلام نموده است.
در دسته های دیگر نظیر اپلیکیشن های چندرسانه ای، ابزار، ارتباطات، کتاب، عکاسی، غذا و نوشیدنی، مسافرت و مسیریابی و... باز هم از ماه اول تا دوازدهم درآمد کامل متعلق به توسعه دهنده است و از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم ۸۵ درصد به توسعه دهنده و ۱۵ درصد به هوآوی تعلق خواهد گرفت. در شرایط استاندارد ۷۰ درصد درآمد نصیب توسعه دهنده شده و هوآوی تنها ۳۰ درصد از درآمد را برمی دارد.
با این اوصاف به جز دسته بازی های ویدئویی تقریباً در تمام بخش ها توسعه دهنده در نخستین سال عرضه اپلیکیشن تا ۱۰۰ درصد درآمد را در اختیار دارد. با اختتام بازه دو ساله عرضه اپلیکیشن در AppGallery توزیع درآمد بین هوآوی و توسعه دهنده، به ترتیب ۳۰ به ۷۰ خواهد بود.

گوگل و اپل از تمام اپلیکیشن ها در فروشگاه های نرم افزاری خود درآمد ۳۰ درصدی را برداشته و ۷۰ درصد را به توسعه دهنده می دهند.
سال گذشته میلادی Epic Games از قراردادن بازی محبوب خود یعنی Fortnite در پلی استور گوگل جلوگیری کرد؛ برای اینکه بگفته مسئولان این شرکت گوگل باید سهمی کم تر از ۳۰ درصد از درآمد حاصل از فروش این بازی برمی داشت. Epic Games با توسعه فروشگاه آنلاین بازی مخصوص به خود ۸۸ درصد را به توسعه دهنده و ۱۲ درصد را بعنوان سهم خود مختص کرده است.
به نظر می رسد هوآوی بتواند با این راهبرد برنامه نویسان زیادی را جذب AppGallery کند و می توانیم در آینده منتظر موفقیت بیشتر این فروشگاه نرم افزاری باشیم.
2121

1399/02/15
20:54:07
5.0 / 5
2687
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مینی کامپیوتر