سال جاری بازار بازی های ویدئویی 159 میلیارد دلاری می شود

سال جاری بازار بازی های ویدئویی 159 میلیارد دلاری می شود

به گزارش مینی كامپیوتر نتایج یك بررسی علمی نشان داده است در سال ۲۰۲۰ حدود ۲.۷ میلیارد نفر در سرتاسر جهان برای اجرای بازی های ویدئویی ۱۵۹.۳ میلیارد دلار هزینه می كنند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ونچربیت، بررسی مؤسسه تحقیقاتی نیوزو نشان داده است تا سال ۲۰۲۳ ارزش بازار بازی های ویدئویی از مرز ۲۰۰ میلیارد دلار خواهد گذشت.
میزان صرف هزینه برای خرید و اجرای بازی های ویدئویی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۹.۳ درصد افزایش خواهد یافت. این رقم مجموع صرف هزینه برای خرید بازی های موبایلی، کامپیوتری و کنسول های بازی را در بر می گیرد. پیشبینی می شود تا سال ۲۰۲۳ حداقل نرخ رشد میزان خرید بازی های ویدئویی ۸.۳ درصد باشد.
نیوزو بر این باور است که شیوع کرونا و خانه نشینی میلیون ها نفر در سرتاسر جهان سبب شده تا علاقه به اجرای بازی های ویدئویی روز به روز بیشتر شود و این صنعت بخشی از رشد خویش را مدیون این شرایط عجیب و پیشبینی نشده است. همینطور پیشبینی می شود عرضه مدلهای جدید کنسول های بازی در انتهای سال ۲۰۲۰ هم در رشد خرید بازی های گوناگون تأثیرگذار باشد.
بیشترین رشد در صنعت بازی های ویدئویی مربوط به بخش بازی های تلفن همراه بوده است. درآمد حاصل از خرید بازی های موبایلی با رشد ۱۳.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ امسال میلادی به ۷۷.۲ میلیارد دلار رسیده است. تعطیلی کافه های بازی در کشورهایی مانند چین هم اقبال به بازی های موبایلی را افزایش داده است. البته باید توجه داشت که تنها ۳۸ درصد از کاربران این بازی ها برای خرید آنها پول داده اند و بقیه این بازی ها مجانی بوده اند.

1399/02/21
23:21:28
5.0 / 5
2640
تگهای خبر: كاربر , كامپیوتر , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر