با اینترنت ۴۴ ترابایتی؛

دانلود هزار فیلم در یك ثانیه ممكن شد!

دانلود هزار فیلم در یك ثانیه ممكن شد!

به گزارش مینی كامپیوتر محققان استرالیایی با ساخت یك قطعه سخت افزاری جدید، اینترنتی با سرعت ۴۴.۲ ترابایت را ایجاد كردند كه می توان با كمك آن در كمتر از یك دقیقه هزار فیلم دانلود كرد.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از دیلی میل، محققان استرالیایی رکورد جهانی بیشترین سرعت اینترنت را ثبت کردند. آنها ادعا می کنند با چنین سرعتی می توان هزار فیلم با کیفیت HD را در کمتر از یک ثانیه دانلود کرد.
گروهی از محققان دانشگاه های موناش، سوینبرن وRMIT اینترنتی با سرعت ۴۴.۲ ترابیت بر ثانیه را ثبت کرده اند. تابحال فقط در محیط های آزمایشگاهی چنین سرعت اینترنتی ثبت شده بوده است.
این در حالی است که متوسط سرعت پهنای باند در استرالیا حدود ۱۱ مگابیت برثانیه است.
بیل کوروکان یکی از مولفان ارشد این پژوهش می گوید: یافته های ما نشان داده است زیر بنای فعلی اینترنت را می توان ارتقا داد تا با تقاضای روز افزون اینترنت برای مصارف مختلف از تماشای تلویزیون های اینترنتی گرفته تا خودرو های خودران از آن استفاده نمود.
در این پژوهش محققان از دستگاهی جدید به نام «میکرو شانه»(micro-comb)استفاده کردند که جایگزین ۸۰ لیزر در سخت افزار مخابراتی فعلی شد. این دستگاه کوچکتر و سبکتر از سخت افزار مخابراتی فعلی است.
این قطعه در اصل یک منبع لیزری و مانند رنگین کمان متشکل از صدها لیزر مادون قرمز با کیفیت است. هر لیزر فرکانس مشخصی از نور را منتشر می کند و می توان آنرا بعنوان یک کانال مخابراتی جداگانه استفاده نمود.
این دستگاه در شبکه فیبر نوری استرالیا کارآمد است.
این فناوری می تواند از پهنای باند اینترنت برای ۱.۸ میلیون خانوار در ملبورن و میلیاردها خانوار در سرتاسر جهان در اوقات پیک مصرف پشتیبانی کند.
به گفته کوروکان می توان این فناوری را در زیربنای فعلی اینترنت نصب کرد و بدین سان احتیاج به ساخت زیربنای تازه نیست.


منبع:

1399/03/04
23:05:05
5.0 / 5
2488
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر