در قالب صندوق علمی راه ابریشم؛

4 طرح پژوهشی علوم شناختی بین مراكز علمی ایران و چین اجرا می شود

4 طرح پژوهشی علوم شناختی بین مراكز علمی ایران و چین اجرا می شود

مینی كامپیوتر: چهار طرح پژوهشی در حوزه علوم شناختی با بیش از 50درصد پیشرفت میان مراكز علمی ایران و چین درحال اجرا است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، حسین عزیزی نماینده ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در صندوق علمی مشترک راه ابریشم اظهار داشت: درسال های اخیر با حمایت این صندوق دو کارگاه آموزشی مشترک بین پژوهشگران ایران و چین در دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه فردوسی مشهد انجام شد.
وی اضافه کرد: ایران و چین برای توسعه و گسترش همکاریهای علمی مشترک در بخش های مختلف به ویژه درحوزه توسعه علوم و فناوری های شناختی، در چند سال اخیر گام های موثری را برای بسط کارهای دو جانبه در قالب صندوق علمی مشترک راه ابریشم برداشته اند.
کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی اشاره کرد: در قالب اهداف صندوق علمی مشترک راه ابریشم که صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور بازوی اجرایی این صندوق شمرده می شود، شناسایی امکانات و ظرفیت ها برای تقویت و توسعه همکاری درحوزه علوم شناختی و نیز ایجاد تیم های علمی تحقیقاتی در زمینه های مورد علاقه طرفین در مرزهای دانش و تکنولوژی و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی بین دو کشور مورد توجه قرار گرفته است.
عزیزی اضافه کرد: با ایجاد صندوق علمی مشترک راه ابریشم میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و آکادمی علوم چین، زمینه پشتیبانی از کارهای تحقیقاتی و فناوری مشترک پژوهشگران ایران و چین به ویژه درحوزه علوم و فناوری های شناختی برقرار شد.
نماینده ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در صندوق علمی مشترک راه ابریشم افزود: در این راستا، حوزه علوم و فناوری های شناختی یکی از حوزه های علمی است که بواسطه این صندوق مشترک در اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کارگاه های مشترک و نیز تبادل محقق در دوره های کوتاه مدت تحت حمایت قرار دارد.
کارشناس ارشد ستاد اضافه کرد: به موازات تقویت همکاری ها میان بخش های مختلف علمی ایران و چین، تبادل استاد و دانشجو و نیز هیات های تحقیقاتی بین دو کشور نیز در دستور کار قرار دارد و تابحال دراین زمینه اقدامات و کارهای مثبتی صورت گرفته است.


منبع:

1399/03/18
13:46:27
5.0 / 5
2405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر