درگیری فیسبوك با ناشران خبر بر سر رعایت كپی رایت

درگیری فیسبوك با ناشران خبر بر سر رعایت كپی رایت

به گزارش مینی كامپیوتر در شرایطی كه مدیران سایت های اطلاع رسانی در استرالیا خواهان رعایت حقوق مالكیت معنوی خود توسط فیسبوك در زمان بازنشر اخبار هستند، فیسبوك این مسئله را رد می كند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از زد دی نت، فیسبوک مدعی است تعداد افرادی که با هدف مطالعه اخبار به این شبکه اجتماعی رجوع می کنند، اندک است و بنابراین سایت های تولیدکننده محتوا نباید انتظار پرداخت پول داشته باشند یا تصور کنند بازنشر اخبارشان در فیسبوک باعث نقض کپی رایت یا حقوق مالکیت معنوی آنها می شود.
در عین حال دولت فدرال استرالیا کماکان بر نظرات خود در این حوزه اصرار می ورزد و خواهان آن است که شرکت هایی مانند گوگل و فیسبوک برای بازنشر محتوای سایت های استرالیایی هزینه پرداخت کنند.
این دو شرکت می گویند در حال تعامل با رگولاتوری استرالیا هستند تا بتوانند روشی عمل گرایانه، متوازن و مقبول را برای به نتیجه رسیدن بیابند. پیش از این برخی سایت های خبری در کشورهای اروپایی هم به همین علت با فیسبوک و گوگل گرفتار منازعه حقوقی شده بودند.
فید خبری فیسبوک از ژانویه تا می سال ۲۰۲۰ در مجموع حدود ۲.۳ میلیارد ارجاع به سایت های خبری استرالیایی داشته است و بر مبنای برآوردهای مقامات استرالیایی باید از این بابت ۱۹۵.۸ میلیون دلار استرالیا سود به این سایت ها پرداخت کند.


منبع:

1399/03/27
23:43:39
5.0 / 5
2417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر