مقابله با كرونا بوسیله نانو ذرات ریه

مقابله با كرونا بوسیله نانو ذرات ریه

پژوهشگران می گویند نانو ذراتی را در غشای سلول های ریه و نیز غشای برخی سلول های ایمنی انسان شناسایی كرده اند كه قادر به مقابله با ویروس كرونا و خنثی سازی آن هستند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از یوروکالرت، ذرات مورد اشاره قابلیت ویروس کرونا برای نفوذ به سلول های میزبان و بازتولید آنها را از بین می برند.
بررسی های پژوهشگران دانشگاه های بوستون و سن دیه گوی کالیفرنیا نشان میدهد که نانوذرات مورد اشاره که به نانو اسفنج ها شهرت دارند می توانند موادسمی و پاتوژن های مضر را جذب خود کنند و از فعالیت مخرب آنها در بدن جلوگیری نمایند.
آزمایش های صورت گرفته دراین زمینه نشان میدهد نانو اسفنج ها می توانند تا ۹۰ درصد از ذرات مضر و بیماری زای عامل ابتلاء به ویروس کرونا را جذب کنند. نانوذرات مذکور با جلوگیری از میزبانی و باز تکثیر ویروس کرونا جلوی تهاجم آن به نقاط مختلف بدن را می گیرند و بطور مستقیم به خود آن حمله نمی کنند.
پیش از این نیز از نانو اسفنج ها برای مقابله با برخی بیماری های عفونی استفاده شده بود، اما خاصیت های خاص ویروس کرونا و رفتار تهاجمی شدید آن استفاده از نانو اسفنج های قدیمی برای متوقف کردن ویروس مذکور را به چالش کشیده بود.
نانو اسفنج های موجود در ریه و سلول های ایمنی، علاوه بر خنثی کردن ویروس کرونا قادر به مقابله با پروتئین های التهاب آور سیتوکین هستند که در ویروس کرونا وجود دارد و عملکرد سیستم ایمنی بدن را بطور جدی مختل می کند. پژوهشگران در کوشش برای تقویت این نانو اسفنج ها بمنظور افزایش مقاومت آنها در مقابل ویروس کرونا هستند.

1399/04/01
23:57:52
5.0 / 5
2377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر