در روسیه اعلام شد؛

نتایج آزمایش موفقیت آمیز داروی آویفاویر در درمان كرونا

نتایج آزمایش موفقیت آمیز داروی آویفاویر در درمان كرونا

نتایج اولیه آزمایش بالینی داروی آویفاویر در درمان ویروس كرونا موفقیت آمیز بوده است. این دارو چهار روز بعد از مصرف به از بین رفتن ویروس در بدن ۶۲.۵ درصد از شركت كنندگان منجر گردید.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از تاس، پزشکان روسی نتایج اولین مرحله آزمایش بالینی داروی «آویفاویر»(Avifavir) برای درمان کووید ۱۹ را منتشر نموده اند.
آویفاویر نسخه ای از داروی «فاوی پیراویر» است که داخل روسیه تولید شده و می تواند در درمان ویروس کرونا موثر باشد. نتایج آزمایش اولیه نشان داد آویفاویر از بین بردن ویروس کرونا در بدن نیمی از شرکت کنندگان در آزمایش بالینی را سریع تر کرده است. نتایج آزمایش اولیه این دارو در کتابخانه الکترونیکی medRxiv انتشار یافته است.
در این پژوهش آمده است: آزمایش بالینی اولیه نشان داد آویفاویر عملکرد آنتی ویروسی سریعی دارد. این دارو چهار روز بعد از مصرف به از بین رفتن ویروس در بدن ۶۲.۵ درصد از شرکت کنندگان منجر گردید. بزودی تاثیرگذاری دوزهای مختلف این دارو بر نرخ بهبود از کووید ۱۹ مورد تحقیق قرار می گیرد.
طی آزمایش بالینی اولیه این دارو ۶۰ داوطلب که به ویروس کرونا مبتلا بودند و علایم پنومنی و دیگر نشانگرهای کووید ۱۹ در آنها رصد شده بود، دارو را دریافت نمودند. این افراد به ۳ گروه تقسیم شدند، یک گروه داروی بی تأثیر و دو گروه دیگر دوزهای مختلفی از آویفاویر دریافت نمودند. همه شرکت کنندگان آنتی بیوتیک و داروهای دیگری هم مصرف می کردند تا علایم مبتلا شدن به کووید ۱۹ در آنها بهبود یابد.
مشاهدات محققان نشان داد در چهارمین روز مصرف دارو، ویروس کرونا در بدن ۶۲.۵ درصد از بیماران دریافت کننده، از بین رفت.
تاکنون محققان موفق به شناسایی چند دارو شده اند که در درمان کووید ۱۹ اثرگذار است. این داروها شامل فاوی پیراویر، رمدسیویر و ترکیب پروتئین اینترفرون ۲- آلفا هستند. این داروها برای مقابله با ویروس آنفلونزا، هپاتیت سی و ابولا توسعه یافته اند.


منبع:

1399/05/17
21:19:30
5.0 / 5
1821
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر