عدم دسترسی به سایتها؛

علت اختلال امروز اینترنت در آمریكا و اروپا مشخص شد

علت اختلال امروز اینترنت در آمریكا و اروپا مشخص شد

مینی كامپیوتر: امروز بامداد دسترسی به دهها وب سایت در آمریكا، اروپا و بخش هایی از آسیا مختل شد كه علت این مساله مشكل فنی در شركت آمریكایی سنچری لینك بود.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ورج، شرکت آمریکایی سنچری لینک یکی از شرکت های بزرگ مخابراتی در این کشور است که خدمات مخابراتی، شبکه ای، امنیتی، کلود و غیره ارائه می دهد. سنچری لینک بیش از ۴۲۸۰۰ کارمند دارد و درآمد آن در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۳.۴۴ میلیارد دلار بوده است.
بنا بر اعلام خود این شرکت نقص فنی سبب از دسترس خارج شدن خیلی از آدرس های آی پی و اسامی دامنه سایت های گوناگونی شد که از سنچری لینک خدمات دریافت می کردند. بنا بر اعلام شرکت مورد اشاره تمامی مشکلات فنی به وجود آمده تا ساعت ۱۱: ۱۵ دقیقه ظهر برطرف شدند.
مشکلات فنی این شرکت علاوه بر ناممکن کردن دسترسی به دهها وب سایت، استفاده از خدمات کلود آنرا نیز ناممکن کرد و باتوجه به استفاده خیلی از سایت ها از این خدمات کلود آنها نیز بطور کامل یا نسبی از دسترس خارج شدند.
سنچری لینک اطلاعیه ای دراین زمینه صادر کرده و از کاربران خود عذرخواهی کرده است. نقش مذکور تمامی دیتاسنترهای این شرکت را هم برای ساعت ها تحت تأثیر قرار داد. همچون سایت های مهمی که در آمریکا و غرب اروپا و شرق آسیا به همین علت از دسترس خارج شدند می توان به Discord، Hulu، Feedly، Xbox Live و غیره اشاره نمود.
سنچری لینک یک دفعه هم در سال ۲۰۱۸ با نقص فنی گسترده روبه رو شده بود و در نتیجه این مشکل خدمات تماس تلفنی اضطراری پلیس آمریکا بوسیله شماره ۹۱۱، خیلی از خودپردازها و سایت های مختلف از دسترس خارج شده بودند.


منبع:

1399/06/10
10:39:18
5.0 / 5
1688
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر