مشاور معاون علمی و فناوری:

دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها هستند

دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها هستند

مشاور معاون علمی و فناوری اظهار داشت: دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریمها هستند و توانسته اند تابحال نیاز كشور را با اتكا به علمشان به تولید برسانند.پرویز کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه نقش دانش بنیان ها درست مثل مدافعان و افسران دوران دفاع مقدس است، بیان نمود: شرایط کنونی با شرایط دوره جنگ هیچ تغییری نکرده چونکه آن زمان کشورهای دشمن هیچ نوع امکانات، تجهیزاتی و فناوریهایی به ما نمی دادند به این بهانه که ایران با داشتن اینها مستحکم تر و قویتر می شود.
وی اضافه کرد: حدودا در آن زمان، شرقی ها و غربی ها از ایران حتی سیم خاردار را دریغ می کردند دیگر چه برسد به تجهیزات و ادوات نظامی.
وی با تاکید بر اینکه این شرایط همچنان ادامه دارد، بیان نمود: اما دانش بنیان ها مدافعان خط مقدم مبارزه با تحریم ها هستند تا با نوآوری هایی که به دست می آورند مردم ایران را از شرایط کنونی نجات دهند.
مشاور معاون علمی و فناوری با اشاره به اینکه دانش بنیان ها با ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری و تکیه بر توان داخلی می توانند نیازهای کشور را برطرف کنند.
کرمی با اشاره به شهیدان آن زمان اظهار داشت: شهید تهرانی مقدم یکی از شهیدانی بود که توانست نخستین صنعت دفاعی کشور را بنیان گذاری کند و از صفر شروع کردند؛ همینطور شهید ستاری در زمینه نیروهای هوایی مبحث «ما می توانیم، می شود و می سازیم» را باور داشت و تحقق بخشید.
وی با اشاره به اینکه در آن زمان نیروهای هوایی به کشورهای آمریکایی وابسته بودند، اظهار داشت: شهید ستاری همان زمان، با دست خالی آغاز به کار کرد اما توانست هواپیماهای آموزشی پرستو و سپس هواپیمای درنا بعنوان جت آموزشی را طراحی کند و بسازد. سپس جت پانتوم، F۵، F۴ را مهندسی معکوس کردند.
به گفته وی می توانیم بگوییم در جنگ نابرابر تحریم ظالمانه این دانش بنیان ها مدافعان در حوزه ساخت و سازها و رفع نیازها هستند.
مشاور معاون علمی و فناوری تصریح کرد: شرکتهای دانش بنیان کارهایی را شروع کردند که قبل از اینها علم تولید آنرا نداشتند.
وی اضافه کرد: بعنوان مثال در کرونا هیچ کشوری داشته ای که بخواهد به کشور دیگری عرضه نماید نداشت بنابراین دانش بنیان ها از صفر شروع کردند تا وسایل و تجهیزات مورد نیاز این شرایط انتشار کرونا را به تولید برسانند.

1399/07/01
14:48:37
5.0 / 5
1443
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر