به دنبال لغو یك حكم رخ داد؛

تلاش كمیسیون اروپا به دنبال ستاندن مالیات سنگین از اپل

تلاش كمیسیون اروپا به دنبال ستاندن مالیات سنگین از اپل

مینی كامپیوتر: به دنبال لغو حكم دادگاهی در اروپا برای دریافت مالیات 13 میلیارد یورویی از شركت اپل، كمیسیون اروپا ضد این حكم تقاضای فرجام خواهی كرده است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از زد دی نت، کمیسیون اروپا حکم مورد اشاره را غیرعادلانه توصیف کرده و با طرح استدلال هایی قضائی و حقوقی تصریح کرده که حکم مورد اشاره به روندهای رقابتی در بین شرکت های تجاری در اتحادیه اروپا لطمه می زند.
به دنبال کشمکش های قضائی گسترده بر سر این موضوع، تصمیم گیری در مورد آن به عالی ترین نهاد قضائی اتحادیه اروپا ارجاع داده شده بود. این دادگاه توافق مالیاتی اپل و مقامات مالیاتی کشور ایرلند را مورد بررسی قرار داد تا مشخص شود آیا این توافق غیرقانونی بوده یا خیر. مقامات کمیسیون اروپا می گویند اپل برای دور زدن قوانین مالیاتی اتحادیه اروپا و پرداخت مالیات کمتر فعالیت خودرا در ایرلند متمرکز کرده تا با سوءاستفاده از قوانین خاص این کشور مالیات کمتری بپردازد. در مقابل اپل استدلال کرده که چنین کاری جرم نیست.
در نهایت کمیسیون اروپا باتوجه به درآمد کلان اپل از محل فروش محصولات و خدمات مختلف در کشورهای اروپایی خواهان دریافت ۱۳ میلیارد یورو مالیات از این شرکت شد. این درخواست با شکایت اپل توسط دادگاه عالی اتحادیه اروپا به سبب فقدان شواهد و ادله کافی رد شد و حالا کمیسیون اروپا درخواست تجدیدنظر خودرا تقدیم دادگاه کرده است.
رسیدگی به این پرونده پیچیده مالیاتی از سال ۲۰۱۶ شروع شده و پیش بینی می شود روند بررسی دوباره آن نیز تا سال آینده میلادی به طول بینجامد. برخی شرکت های فناوری دیگر امریکایی نیز با اتهامات مشابهی در خاک اتحادیه اروپا مواجهند.


منبع:

1399/07/07
13:36:24
5.0 / 5
1405
تگهای خبر: خدمات , شركت , فعالیت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر