دانشگاه تهران اعلام كرد؛

بازتاب ونتیلاتور پرتابل و ارزان ایرانی در نشریات بین المللی

بازتاب ونتیلاتور پرتابل و ارزان ایرانی در نشریات بین المللی

به گزارش مینی كامپیوتر ساخت دستگاه ونتیلاتور پرتابل نقشه باز، توسط محققان دانشكده مهندسی برق و كامپیوتر دانشگاه تهران در نشریات معتبر بین المللی بازتاب گسترده ای داشته است.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از دانشگاه تهران، خبر موفقیت دکتر هادی مرادی و دکتر سید کمال الدین ستاره دان از محققان برجسته دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، در ساخت ونتیلاتوری پرتابل و ارزان قیمت که در ابتدای سال در مجله Spectrum انجمن بین المللی IEEE گزارش شده بود، این دفعه در مجله IEEE Institute انتشار یافته است.
لازم به ذکر است که انجمن جهانی IEEE با بیشتر از ۴۲۰ هزار عضو یکی از بزرگترین انجمن های بین المللی در سطح جهان است و حدود سی درصد از کل تحقیقات انتشار یافته در جهان در زمینه های مهندسی الکترونیک، مخابرات و مهندسی کامپیوتر را عرضه می دهد.
دستگاه ونتیلاتور پرتابل یک دستگاه تنفس اتوماتیک ساده برای کمک به بیماران کرونایی است که می تواند حجم مورد نیاز اکسیژن را با سرعت مشخص به سیستم تنفس بیمار برساند؛ این دستگاه با قابلیت ساخت آسان و کم هزینه توانسته نیاز خیلی از جوامع محلی را هم مرتفع ساخته و در نجات جان بیماران کرونایی بسیار مؤثر واقع شود.
در حال حاضر، با همکاری دکتر مریم خلیلی و دکتر مهران فاطمی نیا از گروه طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران و در ادامه فعالیتهای بین رشته ای دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، پروژه طراحی پیکره تعاملی این ونتیلاتور در جهت افزایش کیفیت و قابلیت های سیستم از منظر طراحی فنی، تعریف شده است.
این طرح موفق شده است تا بعنوان یکی از ۹۲ طرح منتخب فراخوان آژانس دانشگاهی فرانکوفونی برای پروژه های کوید ۱۹ از میان حدود ۲۰۰۰ طرح ارسالی از ۷۶ کشور جهان انتخاب گردد.
این تیم، در ادامه تلاشهای خود تلاش دارد تا با لحاظ کردن استانداردهای تعریف شده از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با افزودن حسگرهای مراقبتی و کنترلی بیشتر و تطبیق بدنه و واسط های کاربری با نیازهای کادر درمانی و بیماران، محصولی با قابلیت کاربری بالا را تجاری سازی کرده و به تولید انبوه صنعتی برساند.


منبع:

1399/07/15
23:05:18
5.0 / 5
1700
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مینی کامپیوتر