اطلاعیه مركز ماهر:

حملات سایبری اخیر مربوط به دو سازمان دولتی بوده است

حملات سایبری اخیر مربوط به دو سازمان دولتی بوده است

به گزارش مینی كامپیوتر مركز ماهر در اطلاعیه ای با تایید اخبار حملات سایبری اخیر اعلام نمود: رخداد حمله مهم سایبری صرفاً مربوط به دو سازمان دولتی بوده كه مراجع مسئول در حال رسیدگی به مبحث هستند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از مهر، مرکز ماهر در اطلاعیه ای نوشت: پیرو برخی اخبار و شایعات منتشره اخیر لازم به ذکر است که رخداد حمله مهم سایبری صرفا مربوط به دو سازمان دولتی بوده که مراجع مسئول در حال رسیدگی به مبحث هستند و مرکز ماهر هم بعنوان پشتیبان آماده کمک ها و امدادهای احتمالی مورد نیاز است.
بر اساس برخی تحلیل ها و برآوردهای فنی، هشدارهای پیشگیرانه برای مسؤولین و کارشناسان دولتی در سطح ملی صادر شد که به هیچ وجه به معنای وجود حمله نبوده است.
برخی دستگاه های دولتی بر مبنای برداشت یا تحلیل خود بعد از دریافت هشدارها مبادرت به قطع موقت برخی خدمات و انجام تستهای فنی کردند که به علت احتیاط صورت گرفته است. با اینکه از نظر مرکز ماهر این اقدام ضرورتی نداشت.
علیرغم شایعات مطرح شده در فضای مجازی و برخی رسانه ها، شواهدی از حمله گسترده به دستگاه های مختلف دولتی تا این لحظه مشاهده نشده است.
لازم به ذکر است که بخش مهمی از این فعالیت و فعالیتهای مشابه با همکاری تنگاتنگ مراکز آپا سطح کشور انجام می شود که قابل تقدیر و برای مرکز ماهر بسیار کلیدی است. بنابراین باوجود وجود برخی تنگناهای بودجه ای که برای این مراکز پرارزش بوجود آمده است حمایتها و همکاریهای مرکز ماهر وزارت ارتباطات با مراکز آپا همچنان استمرار دارد و هرگونه قطع همکاری با مراکز فوق قویاً تکذیب می شود. در پایان مرکز ماهر از هرگونه انتقاد و پیشنهاد کارشناسان جهت بهبود و ارتقا عملکرد خود استقبال می کند.


منبع:

1399/07/23
13:29:15
5.0 / 5
1388
تگهای خبر: خدمات , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر