دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی:

فیلترینگ ناقص سبب شد بیشتر از ۳۰ میلیون فیلترشكن اضافه شود

فیلترینگ ناقص سبب شد بیشتر از ۳۰ میلیون فیلترشكن اضافه شود

به گزارش مینی كامپیوتر دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: فیلترینگ ناقص سبب شده كه بیشتر از ۳۰ میلیون فیلترشكن در كشور اضافه شود.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، هفتمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور به ریاست سعیدرضا عاملی در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
سعیدرضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم اصلاح و بازنگری در مدلهای تصمیم سازی در شوراهای کشور، پیشنهاد داد: فضای دوم آموزش و پرورش مبنای تهیه سند آموزش در فضای مجازی قرار گیرد و بدین منظور کمیته فضای دوم آموزش و پرورش با عضویت افراد متخصص در این عرصه تشکیل گردد.
وی افزود: در تهیه سند آموزش در فضای مجازی این سوال مطرح می شود که منظور از فضای مجازی صرفا شبکه شاد است؟ و همین طور این سوال مطرح است که آموزش در فضای مجازی برای آموزش و پرورش مورد بحث است یا آموزش و پرورش در فضای دوم؟
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به خصایص معماری اینترنت، اضافه کرد: محیط مجازی دارای قابلیت خوشه ای، رده بندی و یکپارچگی است و در واقع هر کاربری بعنوان یک تولید کننده در این محیط فعال است.
عاملی با اشاره به دوفضایی شدن جهان، اضافه کرد: فضای دوم را نمی توان از آموزش و پرورش مستقل کرد چون که فضای دوم ادامه آموزش و پرورش است و در واقع واقعیت فیزیکی با همان خصوصیت ها به واقعیت مجازی تبدیل می شود.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فیلترینگ در کشور تصریح کرد: فیلترینگ ناقص سبب شده که بیشتر از ۳۰ میلیون فیلترشکن در کشور اضافه شود و پیش از فیلترینگ این حجم از فیلترشکن در کشور وجود نداشت. بنابراین یک تصمیم که برای صیانت از فرهنگ و ارزش های اسلامی اتخاذ شده بود به ضد خود تبدیل شد. در این امور باید یک همه جانبه نگری و عزم در اقدامات وجود داشته باشد تا در راه سلامت اجتماعی و صیانت از فرهنگ اسلامی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: فیلتر یک برنامه به این معناست که استفاده از آن برنامه غیرقانونی می باشد اما گاهی با تناقض های در این خصوص در سطح مسؤلان نظام مواجه می شویم. بعنوان مثال علیرغم فیلتر بودن شبکه اجتماعی توئیتر خیلی از مسئولین در آن عضو هستند و فعالیت دارند و توئیت های آنها منبع خبر، اخبار رسمی کشور شامل صدا و سیما، خبرگزاری ها، مطبوعات رسمی و… قرار می گیرد.
عاملی تاکید کرد: پلت فرم آموزش و پرورش باید فضای دوم آموزش و پرورش را تشکیل دهد و در یک سیر تکاملی تقویت شود، بعنوان مثال گوگل ابتدا بعنوان یک جعبه جستجوی عمومی آغاز به کار کرد و به مرور زمان تقریباً ۶۰ لایه مختلف داده را طراحی کرد، همین طور در شبکه اجتماعی فیسبوک ۷۰۰هزار برنامه (اپلیکیشن) اجرا شده است.


منبع:

1399/08/07
11:50:45
3.3 / 5
1746
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
واقعا درست گفتن
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر