تقویت سیستم ایمنی بدن با ویتامین روغن نخل

تقویت سیستم ایمنی بدن با ویتامین روغن نخل

مینی كامپیوتر: خراسان رضوی مطالعه ای كه روی سلول های كبدی موش ها انجام شده نشان میدهد كه ویتامین E استخراج شده از روغن نخل به تقویت واكنش ایمنی بدن كمك می نماید.


به گزارش نیوز، روغن نخل حاوی مقادیر زیادی از ترکیبات ویتامین E شامل توکوفرول ها و توکوترینول ها است. این ترکیبات دارای تاثیرات ضد اکسیدانی هستند که از سلول ها در مقابل لطمه شیمیایی سمی تولیدشده با فرآیندهای متابولیکی (سوخت وساز) محافظت می کند. درحالی که توکوفرول یک ترکیب شناخته شده و موردتحقیق است، اما هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد توکوترینول ها وجود دارد.
اخیرا تعدادی از محققان مالزی و لیبی تاثیر توکوترینول های استخراج شده از روغن نخل بر سلول های کبدی موش ها را موردبررسی قرار دادند. این گروه میزان بیان ژن ها را تحت تاثیر عامل رونویسی Nrf۲ و انتقال همان فاکتور در هسته سلولی بررسی کردند. Nrf۲ مشهور است که متابولیسم دارو در مرحله دوم را در واکنش به فرآیندهای متابولیک تنظیم می کند. ژن ها نیز مکانیسم های دفاع سلولی را فعال می کنند.
آزمان عبدالله، محقق این تحقیق از دانشگاه ملی مالزی (Kebangsaan)، اظهار داشت: "تحقیق ما نخستین مطالعه در مورد تاثیر توکوترینول ها بر روی ماده ژنتیکی Nrf۲ در هسته است. "
این گروه مشاهده کرد که انتقال Nrf۲ در سلول های کبدی موش هم به دوز و هم به عملکرد مربوط است.
عبدالله افزود: "ما مشاهده کردیم که حداکثر تاثیر انتقال Nrf۲ به هسته سلول کبد بعد از تجویز عصاره روغن نخل در ۶۰ دقیقه تجویز رخ داده است. "
عبدالله اضافه کرد: "افزایش غلظت Nrf۲ هسته کبد با افزایش سطح رونوشت چندین ژن تنظیم شده با Nrf۲ مطابقت دارد. "
روغن نخل منبع ویتامین E است و چندین مطالعه تاثیرات مفید آنرا بر روی سیستم ایمنی بدن نشان دادند که شامل کارهای ضد اکسیدان و ضد سرطان و همین طور محافظت از سلول است.
پژوهشگران امیدوارند که این یافته ها زمینه را برای درمان های آسان و در دسترس برای انواع بیماری ها فراهم آورد.
نتایج تحقیق کنونی در Current Pharmaceutical Biotechnology منتشرشده است.
منبع:

1399/08/14
14:00:10
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مینی کامپیوتر