اینترنت ماهواره ای استارلینك بزودی به كانادایی ها می رسد

اینترنت ماهواره ای استارلینك بزودی به كانادایی ها می رسد

شركت فضایی اسپیس ایكس با عنایت به این كه سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینك(Starlink) از مقامات كانادایی تأییدیه گرفته است، بزودی می تواند این اینترنت ماهواره ای را به شهروندان كانادایی عرضه نماید.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) امکان دارد بزودی عرضه خدمات اینترنت ماهواره ای استارلینک را به کانادایی ها آغاز کند. رگولاتورهای این کشور بخصوص بخش نوآوری، علوم و توسعه اقتصادی درخواست این شرکت را برای تأیید نظارتی تأیید کرده اند که به اسپیس ایکس اجازه می دهد دسترسی به شبکه اینترنت پرسرعت عرضه شده توسط صورت فلکی ماهواره ای استارلینک را عرضه نماید.
آزمایشات بتای این سرویس تنها چند روز پیش، بعد از ارسال رایانامه های اسپیس ایکس به افرادی که قبلاً برای ثبت نام در آن اقدام نموده بودند و برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آن شروع شد.
این سرویس در ایالات متحده ماهانه ۹۹ دلار برای کاربران هزینه اشتراک دارد، البته هزینه پیش پرداخت ۴۹۹ دلاری برای بسته سخت افزاری مورد نیاز برای دسترسی به شبکه اینترنت استارلینک را هم باید در نظر گرفت.
اسپیس ایکس برنامه بتا را "Better than Nothing Beta" نامیده است که به معنای "بتا بهتر از هیچی" است تا انتظارات مردم را کم کند. این شرکت در رایانامه ارسالی خود توضیح داده است که این سرویس در ابتدا از عملکرد متناقض و دوره های کوتاه و بدون اتصال رنج خواهد برد. با این وجود آزمایش کنندگان اولیه با سرعت بارگیری بیشتر از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را به اشتراک گذاشته اند.
اسپیس ایکس همیشه در نظر داشت مناطق روستایی کانادا را به لیست نخستین مکان هایی که می خواهد دسترسی بتا را عرضه نماید، وارد کند. با این وجود حالا فقط می تواند این سرویس را به تعداد کمی از این مکان ها برساند، چونکه هنوز ایستگاه های زمینی این شرکت در کانادا احتیاج به تأییدیه دارند. این بدان مفهوم است که برنامه بتا در ابتدا در مناطقی که تحت پوشش ایستگاه های زمینی ایالات متحده هستند، در دسترس خواهد بود.
"ایلان ماسک" گفته است که اسپیس ایکس در تلاش است تا استارلینک را به صورت گسترده تری در دسترس قرار دهد تا در نهایت در انتهای سال آینده به پوشش کامل جهانی برسد.
منبع:

1399/08/19
22:52:16
5.0 / 5
1211
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر