نجات مبتلایان به كووید-۱۹ با دستگاهی كه به تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب كمك می نماید

نجات مبتلایان به كووید-۱۹ با دستگاهی كه به تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب كمك می نماید

به گزارش مینی كامپیوتر پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود نشان داده اند كه می توان با دستگاهی كه برای كمك به افراد مبتلا به آپنه خواب به كار می رود، به تنفس بهتر افراد مبتلا به كووید-۱۹ كمك كرد.


به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت رسمی دانشگاه لنکستر، پزشکان هم اکنون تلاش دارند که زندگی بیماران بستری شده مبتلا به کووید-۱۹ را با اقدامات پزشکی موجود حفظ کنند.

دکتر "لوئیجی سدا" (Luigi Sedda)، استاد "دانشگاه لنکستر" (Lancaster University) انگلستان اظهار داشت: ما در پژوهش خود نشان داده ایم که به نظر می آید روش "فشار هوای مثبت مداوم" (CPAP) می تواند زندگی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را در اولین روزهای بستری شدن آنها حفظ کند، اما باید توجه داشت که این تنها یک آزمایش با نمونه های کوچک است.

به گزارش "سرویس سلامت همگانی انگلستان" (NHS England) افرادی که به خاطر کووید-۱۹ از دنیا می روند، حداقل به یکی از بیماری های مهم پیش زمینه مبتلا هستند و بیشتر آنها بیشتر از ۸۰ سال دارند.

این گروه پژوهشی در بررسی های خود، از دستگاه فشار هوای مثبت مداوم برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ استفاده کردند. این دستگاه معمولا در خانه و برای بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که به اختلالات خواب همچون آپنه خواب مبتلا هستند تا به تنفس ساده تر آنها کمک نماید.

بررسی ها نشان داد که این دستگاه می تواند اثر مثبتی در درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ داشته باشد و در مناطقی که مراقبت های ویژه آنها محدود است، به کار برود.

در مقاله این پژوهش آمده است: هنگامی که دستگاه فشار هوای مثبت مداوم در اولین مراحل بستری شدن به کار می رود، از بدتر شدن بیمار پیشگیری می کند و دیگر نیازی به استفاده از روش های تهاجمی نیست. از آنجائیکه این دستگاه همیشه در دسترس می باشد، می تواند روش موثری برای کمک به افراد مبتلا به کووید-۱۹ باشد.

این پژوهش در "British Medical Journal" به چاپ رسید.
1399/09/07
13:07:13
5.0 / 5
1069
تگهای خبر: دانشگاه , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر