نارضایتی ۴۲ درصد نوجوانان دنیا از مطالب آنلاین والدین

نارضایتی ۴۲ درصد نوجوانان دنیا از مطالب آنلاین والدین

مینی كامپیوتر: در شرایطی كه خیلی از والدین علاقه زیادی به ارسال محتوای آنلاین در مورد فرزندانشان دارند، نوجوانان 25 كشور دنیا چندان از این اقدام پدرها و مادرانشان خرسند نیستند.به گزارش مینی كامپیوتر به نقل از یاهونیوز، بررسی كه در این زمینه توسط شركت مایكروسافت در ۲۵ كشور جهان صورت گرفته حاكیست ۴۲ درصد از نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله از محتوای مطالبی كه والدینشان در اینترنت در مورد آنها به اشتراك می گذارند، راضی نیستند. تنها ۱۷ درصد از این افراد این مساله را موضوعی كوچك و كم اهمیت دانسته اند و ۱۱ درصد مشكل مورد اشاره را خیلی بزرگ و ۱۴ درصد متوسط توصیف كرده اند.
این تحقیق با مشاركت ۱۲۵۲۰ نوجوان ۱۳ تا ۱۷ ساله و بزرگسال ۱۸ تا ۷۴ ساله انجام شده و نشان داده است حضور كنترل نشده نوجوانان در فضای مجازی چهار خطر كلی را برای آنها در حوزه های رفتاری، جنسی، حسن شهرت و شخصی به وجود می آورد.
۶۶ درصد نوجوانان پاسخ دهنده گفته اند كه حداقل یك دفعه قربانی خطرات موجود در فضای مجازی شده اند و دقیقا همین میزان از نوجوانان اعلام نموده اند كه بیم دارند تجربه های منفی در فضای آنلاین باز هم برای آنها رخ دهد.
لازم به ذكر است كه این بررسی در كشورهای آرژانتین، بلژیك، برزیل، كانادا، شیلی، كلمبیا، فرانسه، آلمان، مجارستان، هند، اندونزی، ایرلند، ایتالیا، هلند، مالزی، مكزیك، پرو، لهستان، روسیه، سنگاپور، آفریقای جنوبی، تركیه، انگلیس، آمریكا و ویتنام انجام شده است.
از میان پرسش شوندگان نوجوان ۸۰ درصد والدین را الگوی فعالیت مناسب در فضای آنلاین معرفی كرده اند و معلمان با ۴۹ درصد، سایر بزرگسالان، قهرمانان ورزشی و سلبریتی ها با ۲۲، ۱۷ و ۱۵ درصد، در رتبه های بعدی بوده اند.

1398/07/20
19:23:40
5.0 / 5
4299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر