حذف برنامه های برگزاری مهمانی های یواشكی از فروشگاه اپل

حذف برنامه های برگزاری مهمانی های یواشكی از فروشگاه اپل

به گزارش مینی کامپیوتر اپل برنامه هایی را که برای سازماندهی و برگزاری مهمانی های یواشکی و مخفی در روزهای شیوع کرونا مورد استفاده قرار می گیرند، از فروشگاه آنلاین اپلیکیشن های خود حذف نمود.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از ورج، طولانی شدن شیوع کرونا سبب شده خیلی از مردم کشورهای غربی به برگزاری مهمانی های مخفیانه و غیرقانونی روی آورند. این اقدام بر خلاف مقررات قرنطینه در این کشورهاست. با این وجود برخی افراد به این مقررات اهمیتی نداده و به دنبال قانون شکنی هستند.
تعدادی از این قانون شکن ها حتی اپلیکیشن هایی برای تسهیل برگزاری مهمانی های خود ابداع نموده اند. همچون این برنامه ها که با سیستم عامل آی او اس سازگار است، می توان به برنامه وایب اشاره نمود. اپل اعلام نموده که با شناسایی هدف از تولید این برنامه آنرا از اپ استور حذف کرده است.
پیش از این حساب کاربری برنامه مورد اشاره در اپلیکیشن تیک تاک هم حذف شده بود. در عین حال وبسایت این برنامه هم از دسترس خارج شده است. پس از برنامه ریزی برگزاری یک مهمانی از راه برنامه مورد اشاره آدرس برگزاری آن تنها دو ساعت پیش از آغاز برای شرکت کنندگان ارسال می شد.
برنامه مورد اشاره که بیشتر جهت استفاده کاربران آمریکایی عرضه شده بود، خدماتی را عرضه می کند که بر مبنای قوانین فعلی آمریکا غیرقانونی تلقی می شود. برای کسب اطمینان از عدم نفوذ پلیس به این برنامه تمامی کاربران باید عکس خود و اطلاعات دقیق هویتی خویش را در آن وارد می کردند. برنامه مورد اشاره تا پیش از دسترس خارج شدن دارای چند هزار کاربر بوده و چندهزار کاربر دیگر هم در مرحله تأیید اطلاعات هویتی بودند.


منبع:

1399/10/15
01:50:38
0.0 / 5
959
تگهای خبر: آنلاین , تولید , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر