تبدیل ریزپلاستیك ها به دی اكسیدكربن و آب

تبدیل ریزپلاستیك ها به دی اكسیدكربن و آب

به گزارش مینی کامپیوتر محققان کانادایی برای نخستین بار روشی را برای تبدیل ریز پلاستیک ها به دی اکسیدکربن و آب ابداع نموده اند که باعث کاسته شدن از حجم این ماده آلاینده می شود.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از نیواطلس، ریز پلاستیک ها به دلیل حجم کم به سختی قابل جمع آوری و خنثی کردن هستند و پخش آنها در آب سبب انتقال آلودگی های فراوانی به انسان ها و حیوانات می شود. از همین رو، پژوهشگران بر روی فناوری های مبتنی بر نابودی یا تبدیل ریز پلاستیک ها متمرکز شده اند.
بخش عمده ای از این ریز پلاستیک ها متشکل از فیبرهای نازکی هستند که از الیاف مصنوعی یا خشکشویی ها وارد سیستم فاضلاب شده و در نهایت وارد رودخانه ها و اقیانوس ها می شوند. برای نابودی این فیبرها و متلاشی کردن ریز پلاستیک ها از روشی معروف به اکسیداسیون الکترولیتی برای تولید رادیکال های هیدروکسیل در فاضلاب استفاده می شود. این رادیکال ها سبب تجزیه الیاف به دی اکسید کربن غیر سمی و مولکول های آب می شوند.
محققان می گویند با استفاده از این روش موفق به تجزیه ۹۸ درصد از ذرات پلی استرن معلق در فاضلاب شهری شده اند و قصد دارند فناوری مورد اشاره را در آینده نزدیک به صورت گسترده تجاری سازی کرده و به کار بگیرند.


منبع:

1399/10/30
22:40:39
0.0 / 5
1089
تگهای خبر: تولید , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر