نظارت بر آگهی حیوانات به سبك دفاع ایتالیایی

نظارت بر آگهی حیوانات به سبك دفاع ایتالیایی

یکی از چالش های دیوار بعنوان یک پلت فرم خرید و فروش کالا، آگهی های در ارتباط با حیوانات و گونه های ممنوعه حیات وحش است. کارشناسان محیط زیست می گویند وقتی زمینه خرید و و فروش این آگهی ها وجود داشته باشد، شکار آنها هم رونق می گیرد و گونه های مختلفی از حیوانات در معرض خطر انقراض قرار می گیرند. ضمن این که خطرات جانبی دیگری هم محیط زیست و طبیعت را به این واسطه تهدید می کند. برای مقابله با این چالش دیوار شگردهای مختلفی را به کار گرفته و با استفاده از چند فیلتر جلوی تخلفات احتمالی در این حوزه را گرفته است.این مبحث البته منهای آگهی های در ارتباط با حیواناتی است که به صورت عمده پرورش داده می شوند و خرید و فروش آنها اشکال قانونی ندارد. یا بعضی گونه های حیوانات حیات وحش که در زمره حیوانات خانگی محسوب می شوند و به زعم کارشناسان محیط زیست خرید و فروش آنها مشکلی ایجاد نمی کند هم شامل این فیلترها نمی شوند. نظارت بر آگهی های دیوار در دو مرحله انجام می شود:


ربات های هوشمند
از اردیبهشت ماه سال جاری دیوار با کمک فعالان محیط زیست فهرستی تهیه کرده از ۲۵۰ نژاد حیوانات مختلف و بعنوان گونه های ممنوعه آنرا با وارد لیست «محتوای بد» در بررسی آگهی های دسته حیوانات کرده. ازاین رو این دسته از آگهی ها به صورت خودکار توسط ربات های هوشمند حذف می شود.

ناظران تخصصی
به جز نژادهای ممنوعه که گفتیم توسط ربات های هوشمند شناسایی و حذف می شوند، آئین نامه ای هم توسط دیوار تهیه شده که دقیقا مشخص می کند چه نوعی آگهی های دیگری هم توسط ناظران رد می شود. علاوه بر ناظران عمومی، گروهی هم بعنوان ناظران تخصصی با همکاری فعالان محیط زیست آموزش دیده اند که اگر آگهی ای را ناظران عمومی در مورد آن تردید داشتند آنها بتوانند تشخیص بدهند قابلیت انتشار دارد یا نه.

ربات ها، دفاع سوییپر
عملکرد ربات هوشمند در شناسایی آگهی های ممنوعه حیات وحش بدین سان بوده که ۸۰ درصد از این آگهی ها را در همان مرحله اول شناسایی و حذف کردند. بدین سان ۱۶ درصد درخواست ثبت آگهی گونه های ممنوعه کاهش یافته و به عبارتی هر هفته ۵۶۴۰ درخواست آگهی ممنوعه با همین سیستم نظارت هوشمند حذف گردیده است. یک آمار دیگر که ناامیدی متخلفین را ثابت می کند این است که تعداد آگهی های ممنوعه درخواستی از ۹۵۰ به ۷۵۰ آگهی در هفته رسیده. پس از اعمال فیلتر محتوای بد برای برخی از گونه های ممنوعه در دو مرحله، نرخ رد آگهی خرید و فروش حیوانات به علل زیست محیطی ۵۵ درصد زیاد شده. یکی از چالش های سایت دیوار برای برخورد با آگهی های نامتعارف و غیر مجاز حیات وحش این بود که فقط متخصصین این حوزه با اسم بعضی گونه ها آشنایی دارند. یعنی نه با ربات هوشمند و نه با کارشناسان عمومی می شد این آگهی ها را شناسایی کرد. بعد اما با وارد کردن فیلتر زیست محیطی و فهرستی که با کمک فعالان محیط زیست تهیه شد کار ناظران سبک تر شد. قبلا ۹۵ درصد آگهی در ارتباط با گونه های ممنوعه توسط ناظران حذف می شد ولی اکنون این مقدار به ۶۸ درصد رسیده است. به بیان دیگر تعداد آگهی های شناسایی شده توسط ربات های هوشمند با ساز و کار جدید ۵.۳ برابر شده.

ناظران؛ دفاع لیبرو
اگر آگهی غیرمجازی در زمینه حیات وحش از فیلتر محتوای بد و ربات های تشخیص آگهی تکراری عبور کند، ناظران آموزش دیده می توانند آنرا مهار کنند. ۱۲ ناظر آموزش دیده در دیوار مشغول مطابقت آگهی ها با قوانین حفاظت از محیط زیست را بر عهده دارند. با همین شیوه می بینیم که تعداد گزارش محتوای نامناسب یا مغایر قانون از جانب کاربران، در دسته خرید و فروش حیوانات در مهرماه ۹۹ نسبت به ماه قبل ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است. با این تدابیری که از جانب دیوار اندیشیده شده باید بگوییم شانس تخلف برای شکارچیان غیرمجاز و نقض حقوق حیوانات در این پلت فرم آنلاین به طرز محسوسی کاهش یافته است. چون ترکیب ربات هوشمند و ناظران آموزش دیده مثل دو مدافع میانی مستحکم تمام تخلفات را جارو می کنند.

2121


منبع:

1399/11/20
21:52:42
0.0 / 5
941
تگهای خبر: آنلاین , سایت , سیستم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر