به دنبال شكایت متقاضیان كار؛

فیسبوك به تبعیض نژادی متهم شد

فیسبوك به تبعیض نژادی متهم شد

به گزارش مینی کامپیوتر سه متقاضی شغلی و یک مدیر فیسبوک ادعا می کنند این شرکت ضد کارمندان سیاه پوست تبعیض قائل می شود و در همین راستا تحقیقاتی در فیسبوک انجام می شود.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، وکلای سه متقاضی کار و یک مدیر فیسبوک، اعلام نموده اند «کمیسیون فرصت های شغلی مساوی» (EEOG) آمریکا درباره تبعیض نژادی در استخدام و ترفیع کارمندان این شرکت تحقیق جامعی انجام می دهد.
اجرای تحقیق سیستمیک بدان معناست کهEEOG درباره سیاست های شرکتی تردید دارد که احتمالاً به تبعیض گسترده منجر می شوند.
این کمیسیون دولتی به طول معمول با واسطه گری اختلافات را حل می کند یا اجازه می دهد شاکیان از کارفرما شکایت کنند. اما مقامات این آژانس چند پرونده سیستمیک طراحی نموده اند و به بازرس ها اجازه می دهند اطلاعات شرکتی را تحلیل کنند که این امر احتمالاً به یک شکایت وسیع تر و دسته جمعی منجر می شود.
اسکار ونسزی مدیر عملیات های فیسبوک و دو متقاضی شغلی در جولای ۲۰۲۰ این اتهامات را به آژانس مذکور اعلام نموده اند. همینطور متقاضی دیگری هم در ماه دسامبر ادعای خویش را عنوان نمود. آنها ادعا کرده اند که فیسبوک با تاکید بر ارزیابی موضوعی و ترویج کلیشه های نژادی مشکل دار، ضد کاندیداها و کارمندان سیاه پوستان تبعیض قائل می شود.
البته آژانس مذکور اتهامات را ضد فیسبوک مطرح نکرده و امکان دارد این تحقیقات چند ماه دیگر طول بکشد و نتیجه آن حاکی از عدم خطای فیسبوک در این حوزه باشد.

1399/12/17
13:19:01
0.0 / 5
1198
تگهای خبر: سیستم , شركت , فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر