دخالت غیرقانونی آمازون در روند رای گیری اتحادیه كارگری

دخالت غیرقانونی آمازون در روند رای گیری اتحادیه كارگری

مینی کامپیوتر: برخی از کارگران انبار آمازون در آلاباما و نیز اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا شکایتی را در مورد دخالت آمازون در انتخابات کارگری اخیر ارائه کرده اند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از سی ان بی سی، در این شکایت شرکت آمازون به دخالت مستقیم در روند برگزاری انتخابات اخیر در بین کارگران خود در انبار این شرکت در آلاباما متهم شده است. موضوع این انتخابات شکل گیری اتحادیه کارگری در شرکت آمازون با هدف دفاع از حقوق کارکنان و کارگران این شرکت و پیوستن اتحادیه مذکور به اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا بوده است.
در ابتدای ماه جاری میلادی کارکنان و کارگران انبارهای شرکت آمازون در آلاباما همگی مقابل شکل گیری اتحادیه خود و پیوستن آن به اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا رأی دادند که باتوجه به سابقه نارضایتی گسترده این افراد از عملکرد مدیران شرکت آمازون و تضییع حقوقشان با شگفتی همراه بود.
اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا آمازون را متهم کرده که با تهدید و تطمیع کارکنانش جلوی رأی مثبت آنها را گرفته و شرایطی را در حین رأی گیری به وجود آورده که سبب شده این انتخابات به شکلی آزاد و عادلانه برگزار نشود. در جریان این انتخابات کمتر از ۳۰ درصد از کارکنان و کارگران آمازون به نفع پیوستن به اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا رأی دادند.
نکته جالب اینکه شعب آمازون در کشورهای مختلف اروپایی، در اتحادیه های کارگری این کشورها حضور دارند. اما این روند در خود آمریکا طی نشده است. در شکایتی که دراین زمینه تقدیم مقامات دولت فدرال آمریکا شده ۲۳ تخلف مدیران آمازون در روند رأی گیری تشریح شده است.
شرکت آمازون در اطلاعیه ای تمامی این اتهامات را رد کرده و اتحادیه فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی و عمده فروشی آمریکا را به ارائه نادرست واقعیت ها بمنظور پیشبرد دستور کار مدنظر خود متهم کرده است.


منبع:

1400/02/01
21:36:15
5.0 / 5
828
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر