بومی سازی تولید آنزیم های كاربردی در صنعت غذایی توسط دانش بنیان ها

بومی سازی تولید آنزیم های كاربردی در صنعت غذایی توسط دانش بنیان ها

مینی کامپیوتر: تولید انواع آنزیم های کاربردی در صنعت غذای کشور با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت یک شرکت دانش بنیان بومی سازی می شود.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برمبنای آمار پخش شده، بازار ارزبری رسمی و قاچاق واردات آنزیم های صنعت آرد و نان حدود سه میلیون دلار است. این عدد با بومی سازی محصولات قابل جبران و بازگشت به کشور است،
درحال حاضر نیز با تلاش یک شرکت دانش بنیان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید این آنزیم ها بومی سازی می شود.
این شرکت، برای توسعه سویه مولد آنزیم آرد و نان و همین طور دست یابی به فناوری فرمولاسیون اختصاصی آنزیم های خود برمبنای کیفیت گندم و آرد در کشور از دانش و فناوری موجود در دانشگاه های کشور بهره برده است.
آنزیم های صنعت غذا با هدف «افزایش کیفیت محصولات آردی، کاهش دور ریز نان»، «جایگزینی مواد شیمیایی و سرطانزا در این محصولات» و «افزایش سلامت مصرف کننده و کاهش خروج ارز برای واردات آنزیم» تولید شده است.
با تولید این محصولات و با حمایت های دولتی سالیانه ۵۰ درصدی، خروج ارز برای واردات آنزیم صنعت آرد و نان کاهش خواهد یافت. آمارها گواهی می دهد میزان مصرف آنزیم ها در این صنعت ۵۰ تا ۹۰ تن است.
این شرکت در تلاش است تا نسل های جدیدی از آنزیم های این صنعت را تولید نماید تا با بهینه کردن مصرف آنزیم ها شاهد چند عملکرد متفاوت این مواد باشیم.منبع:

1400/04/25
21:09:56
5.0 / 5
597
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مینی کامپیوتر