بودجه یک میلیارد دلاری کنگره برای ارتقای امنیت سایبری در آمریکا

بودجه یک میلیارد دلاری کنگره برای ارتقای امنیت سایبری در آمریکا

مینی کامپیوتر: کمیته انرژی و تجاری مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته به اتفاق آرا با اختصاص بودجه یک میلیارد دلاری به کمیسیون فدرال تجارت این کشور برای ارتقای امنیت سایبری موافقت نمود.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، هدف از این اقدام ارتقای امنیت داده ها، حریم شخصی و مقابله با سرقت هویت در ایالات متحده عنوان شده که به مشکلی فزاینده در این کشور تبدیل شده است.
پیشنهاد مورد اشاره در اصل توسط دموکرات ها مطرح شده و قسمتی از یک طرح کلان تر ۳.۵ تریلیون دلاری است. تخصیص این بودجه به دفتر مورد اشاره در یک بازه زمانی ده ساله صورت می گیرد و هدف از این کار مقابله با رویه های فریبنده و ناعادلانه در رابطه با حریم شخصی، امنیت داده ها، سرقت هویت، سوءاستفاده از اطلاعات و امور مرتبط عنوان شده است.
کمیته مورد اشاره فعالیت خود در حوزه طیف گسترده ای از پیشنهادات در رابطه با این مساله را از روز دوشنبه آغاز نموده و رسیدگی به این مساله را کماکان ادامه داده است.
کمیسیون فدرال تجارت آمریکا که قوانین ضد انحصار را در ایالات متحده اجرا می کند همین طور می خواهد شرکت هایی مانند فیسبوک، اپل، مایکروسافت، توئیتر و غیره را تحت فشار قرار دهد تا از حریم شخصی و داده های مشتریان خود بهتر حفاظت کنند و قوانینی را نیز برای مقابله با اقدامات فریبنده ضد کاربران اجرا نماید.


منبع:

1400/06/24
20:42:51
5.0 / 5
893
تگهای خبر: شركت , فعالیت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مینی کامپیوتر