استاندار قم:

پارک علم و فناوری خانه امیدواری جوانان قم است

پارک علم و فناوری خانه امیدواری جوانان قم است

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم ضمن اشاره به این که پشتیبانی از فناوران و شرکتهای دانش بنیان باید به یک اصل و قاعده عمومی در استان تبدیل گردد، اظهار داشت: پارک علم و فناوری خانه امیدواری جوانان قم است.


سید محمدتقی شاهچراغی روز چهارشنبه در بازدید از پارک علم و فناوری استان قم اظهار داشت: خوشبختانه با وجود محدودیت ها و مشکلات عدیده در زیرساخت های فیزیکی، فضای استقرار و مشکلات مختلف، شرکتهای فناور مستقر در پارک دستاوردهای قابل توجه و امیدوارکننده ای دارند که مبین ظرفیت کم نظیر استان در حوزه نوآوری و فناوری است.
وی با اشاره به اینکه فضای فعلی استقرار شرکتهای فناور مستقر در پارک، شایسته نخبگان و فناوران استان نیست، اضافه کرد: با عنایت به این که دستور صریح رئیس جمهور محترم در خصوص واگذاری اراضی درخواستی پارک علم و فناوری استان که در مسافرت اخیر ایشان به قم مطرح شد؛ صادر گردیده است، ازاین رو باید در سطح ملی و استانی پیگیری های لازم برای اجرای دستور ایشان صورت پذیرد.
وی اظهار داشت: بر این اساس باید این سایت را برای پارک علم و فناوری دانست و شرکتهای فناور و دانش بنیان شامل شرکتهای حوزه «فناوری اطلاعات» (I.T) و «ارتباطات و فناوری اطلاعات» (I.C.T) و سایر حوزه ها می توانند با محوریت مسئولیت پارک از مزیت های استقرار در سایت جدید پارک بهره مند شوند.
شاهچراغی با اشاره به اینکه نباید در فضای فعالیتهای استانی دوگانگی و اختلاف نظر به چشم بخورد، اظهار داشت: تمام ظرفیت های خدمت رسانی باید در اختیار توسعه استان باشد و هر گونه اختلاف بی مورد، فقط سبب کُند شدن این روند رو به جلو می شود.
وی اظهار داشت: با ظرفیتی که امروز در این شرکت ها دیدم، می توانم بگویم که این جا خانه امیدواری است و لازم است تا مدیران دولتی و حاکمیتی حتما به پارک علم و فناوری بیایند تا افق روشن پیش روی کشور را به چشم ببینند.
استاندار قم تصریح کرد: مسؤلان باید با درک شرایط؛ جوانان صاحب ایده و نوآوری را از هر گرایش و نظری که باشند، درک و حمایت کنند.
در این بازدید استاندار قم از شرکتهای دانش بنیان باسلام، سیستم های منابع انسانی سیمرغ، توسعه درمان فرتاک، طرح تجارت پردیس نیکان، نام آوران آفرینش فردا، زیپاک و آفاق بازدید و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردها و فعالیتهای آنان قرار گرفت.
«پارک های علم و فناوری» بعنوان یکی از ارکان سه گانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارای ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه و تجاری سازی فناوری های سخت و نرم و شکل گیری اقتصاد دانش بنیان هستند.
«پارک علم و فناوری استان قم» بعنوان نهاد سازمان حامی توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان در سطح استان، با ساختار مصوب و کارشناسان جوان؛ فعالیت خویش را از آغاز سال ۱۳۹۱ آغاز کرد./

1400/11/01
19:10:14
5.0 / 5
822
تگهای خبر: سایت , سیستم , شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مینی كامپیوتر
مینی کامپیوتر