طراحی ابزار ضد مزاحمت در متاورس

طراحی ابزار ضد مزاحمت در متاورس

به گزارش مینی کامپیوتر شرکت متا از طریق اندازی ابزاری جهت استفاده کاربران متاورس اطلاع داد تا آنها بدین شیوه از مزاحمت های احتمالی در متاورس در امان بمانند.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از رویترز، متا مالک فیسبوک روز گذشته اعلام نمود درحال راه اندازی ابزاری برای افرادی است که از پلت فرم های حقیقت مجازی بهره برده و در عین حال نگران حفظ امنیت و حریم شخصی خود هستند.
با توجه به این که نگرانی ها در مورد ایمنی کاربران و میزان آزار و اذیت جنسی در متاورس افزایش پیدا کرده، عرضه ابزاری برای مقابله با این مزاحمت ها کاربران را به استفاده از متاورس تشویق خواهد نمود.
ابزار جدید که «مرز شخصی» نام دارد، سبب می شود کاربران وقتی از راه هدست های حقیقت مجازی به برنامه های فراگیری مانند Horizon Worlds و Horizon Venues دسترسی پیدا می کنند، احساس کنند که بین آواتار مجازی خود و دیگران تقریباً چهار فوت (معادل ۱.۲ متر) فاصله وجود دارد.
متا در یک پست وبلاگی افزوده که این تنظیمات پیش فرض جدید، پیشگیری از تعاملات ناخواسته و مزاحمت را آسان تر می کند. این تغییر بعد از آن بوجود آمده که کاربران پلت فرم های VR همچون Horizon Worlds هشدارهایی را در مورد لمس مجازی سایر کاربران و سایر رفتارهای توهین آمیز ثبت کرده و نسبت به این مزاحمت ها اعتراض کرده اند.
متا سرمایه گذاری سنگینی برای توسعه و افزایش اقبال به متا انجام داده و می خواهد عموم کاربران را به تفریح، کار و معاشرت در فضای مورد اشاره ترغیب کند.
Horizon Worlds یک پلت فرم شبکه اجتماعی مبتنی بر حقیقت مجازی و Horizon Venues ابزاری برای برگزاری رویدادهای مجازی در فضای متاورس است.

1400/11/16
22:53:14
5.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
مینی کامپیوتر