از سوی متا صورت گرفت؛

انحلال گروه افشاگر صدمه های فیس بوک برای جامعه

انحلال گروه افشاگر صدمه های فیس بوک برای جامعه

به گزارش مینی کامپیوتر، متا مالک فیسبوک گروهی را که در این شرکت جهت بررسی میزان صدمه وارده به جامعه در صورت استفاده از محصولات آن تشکیل شده بود، منحل کرد.به گزارش مینی کامپیوتر به نقل از انگجت، گروه مورد اشاره گروه نوآوری مسئولانه نام داشت و قرار بود صدمه های احتمالی محصولات فیسبوک برای جامعه را بررسی کند.
علیرغم انحلال این گروه، اعضای آن کماکان در گروه ها و بخش های دیگر فیسبوک مشغول فعالیت هستند.
متا اعلام نموده این شرکت متعهد به انجام اهداف گروه منحل شده است، اما توضیح نداد چرا استراتژی شرکت در این حوزه تغییر کرده است.
گروه مورد اشاره چند سال قبل و بعد از آن تشکیل شد که فیسبوک و زیرمجموعه های آن بخصوص اینستاگرام متهم به تأثیرگذاری منفی بر جوامع شدند.
این گروه متشکل از مهندسان و همینطور افرادی با پیشینه مطالعه در حوزه حقوق مدنی و مسائل اخلاقی بود و به گروههای مختلف عرضه کننده محصولات این شرکت در مورد " طیف گسترده ای از مسائل و معضلات اجتماعی" مشاوره می داد.
زویکا کریگر، کارمند متا که این گروه را رهبری می کرد، اوایل سال جاری این شرکت را ترک کرد.
گروه نوآوری مسئولانه تنها گروهی نیست که اخیراً تغییر شکل داده یا منحل شده است. در اوایل تابستان سال جاری، متا همه گروه هوش مصنوعی خویش را از نو در چارچوب گروهی به نام تأثیرگذاری اجتماعی سازماندهی کرد.
این شرکت همینطور به دنبال کاهش هزینه ها بوده چونکه درآمد آن برای نخستین بار در تاریخ فعالیت این شرکت کاسته می شود. متا همینطور بعضی از پروژه ها را در بخش Reality Labs حذف کرده و استخدام نیروهای تازه را در بین شایعات در ارتباط با اخراج احتمالی برخی نیروها کاهش داده است.

1401/06/19
14:56:59
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مینی کامپیوتر